Ana Sayfa Cep Telefonu Android Android 5.0 Ne Zaman Yayınlanacak?

Android 5.0 Ne Zaman Yayınlanacak?

3 18302

Devrim yaratacak değişiklikler yapması beklenen Android 5.0 yeni tasarımı ve ekranda yapılacak değişiklikler ile bakalım hoşunuza gidecek mi?

Yakın zamanda yayınlanması beklenen ara güncelleme de “Android 4.3” mobil işletim sistemlerinde büyük değişiklik yapması beklenmiyor. Bunu bilen Android kullanıcıları merakla yayınlanacak 5.0 güncellemesini beklemektedir. Çünkü bu güncelleme Android dünyasında yeni bir devri başlatacak gibi gözüküyor.

Key Lime Pie koduyla yayınlanacak olan güncel Android sürümü, ara güncellemenin ardından kullanıcılara ulaştırılacak. Fakat bu güncellemenin ne zaman yapılacağı hakkında şimdilik net bir bilgi bulunmamaktadır. Android uygulama geliştiricileri şimdiden Android 5.0 için farklı ve ilgi çekici tasarımlar oluşturmaya başladılar.

Görüntülediğiniz görseldeki tasarım ünlü sanatçı Jinesh Shah tarafından oluşturulmuştur. Jinesh Shah hayalinde canlandırdığı Android işletim sistemini bu şekilde bizlere ulaştırıyor.

Android 5.0 Widget’ları Gizlemek

Yayınlanacak yeni güncellemedeki en çok göze çarpan özellik, ana ekrandaki küçük widget’ların gizleniyor olmasıdır. Kullanıcı tarafından ekrana yapılan özel bir müdahale ardından widget’lar ortaya çıkmaktadır. Kilit ekranında ise önemli bilgilerinizin tutulduğu ve bu bilgileri tek seferde görmenize yarayan Google Now Widget ile bütünleştirilmiş.

Tasarımın başarılı olduğunu söylemiş olsak bile bunun sadece bir tasarımdan ibaret olduğunu ve Google’ın bu tip tasarımlara ne kadar değer verdiğini elbette ki bilemiyoruz. Fakat Android 5.0 oldukça gelişmiş bir revizyona uğrayacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

Android 5 Hakkında Göze Çarpanlar

Bir önceki yazımızda “Sony Xperia Z Ultra Geliyor” haberini yayınlamıştık. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

3 Yorumlar

Yanıtla