Ana Sayfa Cep Telefonu Android Android Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Android Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

0 3284

Android hızlı şarj etme ile kısa sürede şarjınızı daha çok doldurabilirsiniz. Sizin de bildiğiniz gibi akıllı telefonlara daha çok özellik ve güçlü donanım öğeleri eklenmeye devam ediyor. Fakat batarya konusunda büyük bir yenilik henüz gelmiş değil. Bu yüzden telefonunuz ne kadar kaliteli ve pahalı olursa olsun günde en az 1 kere şarja takmak zorunda kalıyorsunuz. Bazen cihazınızın hızlı şarj olması sizin için oldukça önemli bir hale geliyor. TeknoDiyalog olarak Android kullanıcılarına güzel bir haberimiz var. Android hızlı şarj etme yöntemi yazımızda!

Android Hızlı Şarj Etme

  • Android telefonunuzun şarjı bitti ve şarja takıp saatlerce dolmasını bekleyecek vaktiniz yok. Böyle bir anda telefonunuzu USB ile ya da kablosuz şarj özelliğini kullanarak şarj etmek pek de doğru bir davranış gibi görünmüyor. Böyle anlarda cihazınıza prize bağlı şarj etmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Bunu yaparken mutlaka cihazın orijinal şarj aletini kullanmalısınız. Akıllı telefonunuzun şarj ömrü için farklı cihazların şarj aletlerini kullanmamaya dikkat edin.
  • Cihazınız şarjdayken uçuş modunu aktif hale getirirseniz, telefon şarjdayken gereken en az enerjiyi kullanarak hızlıca şarj olur. Siz uçuş modunu aktif ettiğinizde Wi-Fi, 3G, çağrı, mesaj gibi ihtiyaçlara erişim sağlayamayacaksınız. Eğer bir süreliğine bunlardan ayrı kalabilecekseniz dönüşü size oldukça karlı olacaktır. Android hızlı şarj etme yöntemi olarak pek fazla kişinin bilmediği bu yöntemle fazladan bir kaç saatlik şarj ömrüne kavuşmuş olacaksınız. Ayrıca telefon şarjdayken kullanmaya çalışsanız bile pek fazla şey yapamayacaksınız.

Android hızlı şarj etme

  • Android cihazınızn şarjını ve şarj süresini birinci dereceden etkileyen özellikler GPS, Bluetooth, NFC ve Wi-Fi gibi özelliklerdir. Eğer şarja takarken bu özelliklerden açık olanlar varsa mutlaka hepsini kapatın. Ayrıca senkronizasyonu da kapatmak şarj ömrünüze büyük katkı sağlayacaktır. Böylece cihazın arka planında çalışan uygulamaların tamamını kapatmış ve işlem yapmadığınızda harcanan enerjiyi en aza indirmiş olursunuz. Bu da Android hızlı şarj etme yöntemlerinden biridir.
  • Eğer önemli bir çağrı, mesaj veya mail bekliyorsanız uçuş modunu aktif hale getiremeyeceksinizdir. Bu gibi durumlarda cihazı sürekli, “Mesaj geldi mi?, Çağrı geldi mi?” diyerek kontrol etmeyin. Çünkü bataryaların en büyük düşmanı ekran kullanımıdır. Bunu kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız Ayarlar > Pil Ayarları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Akıllı telefonların şüphesiz ki en büyük sorunlarından birisi olan batarya kullanımı ve hızlı şarj etme konusunu incelemiş olduk. Umarız verdiğimiz tavsiyelere işinize yarar.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla