Ana Sayfa Bilişim Atheer One – Google Glass’a Büyük Rakip

Atheer One – Google Glass’a Büyük Rakip

2 23369

Atheer One adıyla görücüye çıkan gözlük, büyük sansasyon yaratmış olan Google Glass’ı geride bırakacak gibi gözüküyor. Özellikleriyle herkesi dudak ısırtan Atheer One, Amerikalı bir teknoloji firması olan Atheer Labs tarafından üretildi. 2013 yılında giyilebilir teknoloji alanı yavaş yavaş hareketlenmeye başlamıştı. İçinde bulunduğumuz 2014 yılı ise bu yeni teknoloji alanında büyük atılımlar olacağının sinyallerini vermeye başladı.

Atheer One adındaki gözlük, geliştirilen gerçeklik özelliği sayesinde Google’ın gözlüğünü unutturabilir. Google Glass gözlerinizin önünde şeffaf bir bilgisayar ekranı oluşturuyordu. Üretim ve tanıtım aşamasının ardında 2013 yılında küçük rakipler Google Glass’ın karşısında yerini almıştı. Fakat 2014’ün ilk günlerinde Atheer Labs tarafından geliştirilen Atheer One adındaki gözlük gerçeklik alanında büyük yenilikler sunuyor. Buda Google Glass’ın en büyük rakibi olacağı anlamına geliyor.

Atheer One

Yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen Atheer One, kullanıcılarına 3D bir platform oluşturmayı amaç ediniyor. Kullanıcılarına sunduğu 3 boyutlu alanda istenilen tüm içerikler sunuluyor. Android tabanıyla çalışacak olan gözlük1 milyondan fazla uygulamayı kullanabilecek. Ayrıca bilgisayar tarayıcısıvideooyungörüntülü görüşme gibi birçok farklı dijital platformu gözlerinizin önüne taşıyacak.

Tek başına bir bilgisayar, akıllı telefon ve konsol özelliklerinin tamamını bünyesinde barındırabilen Atheer One, aynı anda bir den fazla kişi tarafından kullanılabilmektedir. 2 veya daha fazla kullanıcının video izlemesini, oyun oynamasını ve spor yapmasını tek başına sağlayabilen bu gözlük, teknolojiyi çok farklı boyutlara taşıyabilir.

Gözlüğün neler yapabildiğini daha rahat anlayabilmek için aşağıdaki tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Bu tip cihazlar iyi güzel fakat videoda öyle şeyler göstermişler ki sanırsınız bir sürü uygulama var. Hadi var diyelim, bizim Ayşe Teyzenin evine gelen dekoratör de o programı kullandı diyelim, Ayşe Teyze sizce o rafları öyle kesebilir mi :) Daha güzel insanımız e-posta adresini doğru yazamıyor.

  2. olabilecek hiçbir teknolojik gelişme beni şaşırtmıyor dahada ilerisi olabilirindeyim ama şimdilik bu alete sahip olmakta isterim.

Yanıtla