Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Canon Canon EOS 5D Mark III İncelemesi

Canon EOS 5D Mark III İncelemesi

22 megapixellik görüntüleri 6 kare/sn gibi oldukça kısa bir sürede yakalayabilen Canon EOS 5D Mark iii Full HD film çekmek konusunda da oldukça profesyonel bir DSLR fotoğraf makinesidir. 61 noktaya otomatik odaklama yapabilen Canon EOS 5D Mark iii, sürekli çekim yapabilme özelliğini bünyesinde barındıran full frame olarak adlandırılan ve 22.3 megapixel kameraya sahip oldukça kaliteli bir fotoğraf makinesidir.

Tüm ayarları kolayca kontrol altına alabileceğiniz bu makinada kare hızından sese kadar her şeyi kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Ayrıca söylediğimiz gibi yüksek kalitede Full HD film çekimi yapabilirsiniz.

Canon EOS 5D Mark III

Canon EOS 5D Mark III Artıları

  • 22.3 megapiksel full frame sensör
  • 61 noktalı AF
  • 6 kare/sn sürekli çekim
  • ISO 102.400′e yükseltilebilir ISO 100–25.600 hassasiyet
  • Manuel kontrolle Full HD video
  • 14 bit’lik DIGIC 5+ işlemci
  • Hava geçirmezlik özelliği
  • 8,11 cm (3,2 inç), 1.040.000 noktalı ekran
  • HDR modu

Canon EOS 5D Mark III Temel Özellikleri

 

Canon EOS 5D Mark III Detaylı Özellikleri

Full frame 22.3 megapiksel sensör

Yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilmeniz için tasarlanan Canon EOS 5D Mark, 22.3 megapixel CMOS sensörü ve DIGIC 5+ görüntü işlemcisi sayesinde size her zaman en müthiş fotoğraflar çekebilme olanağı sağlar. Renkler parlak fakat her zaman doğal çizgidedir ve tüm ayrıntıları yakalayabilmenizi sağlar.

61 noktalı geniş alanlı otomatik odaklama

Çekim yapmak istediğiniz alan ne kadar geniş olursa olsun bu makine otomatik odaklanarak merkez dışında kalan tüm nesnelere hızlı bir biçimde odaklanır. Canon EOS 5D Mark iii ile hareket eden nesneleri bile dikkatli bir biçimde izleyebilirsiniz.

Düşük ışıkta bile yüksek kaliteli performans

Nasıl bir ışıkta çekim yaptığınız hiç bir önemi yok. Çünkü EOS 5D Mark iii her zaman üstün fotoğraf kalitesi sunar. ISO 100–25.600 hassasiyet aralığı (ISO 102.400′e yükseltilebilir) sayesinde gün batımı sonrasında bile çekimlerinize devam edebilirsiniz.

Manuel kontrolle Full HD video

Canon’un gelişmiş özellikleri sayesinde yüksek çözünürlüklü filmler çekebilir, sinematik görsel efektlerle çekimlerinize güzellik katabilirsiniz.

 Canon EOS 5D Mark III Ödülleri

Bir önceki yazımızda “Objektif Nasıl Temizlenir?” Sorusuna cevaplar vermiştik. Eğer objektif temizlemek konusunda sıkıntı yaşıyorsanız makaleyi inceleyip sizde bilgilenebilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. ben 550 d kullanıyordum ilerleyen zamanlarda mark 3 kullanmaya başladım aradaki farkı görünce ben bile şaşırdım zaten piyasada ve öğrencilerde kullanılan taşınması kolay doğru çekim ve ekipmanla çok güzel sonuçlar çıkıyor ortaya . herkesin kullanmasını öneririm . araştırıp uygulama yapıldığında sizde anlayacaksınız

Yanıtla