Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Canon Canon LEGRIA mini

Canon LEGRIA mini

Canon LEGRIA mini yaratıcı kullanıcılara sunulan büyük bir yaratıcılık örneği. Çünkü Canon LEGRIA mini dijital video kamera daha önce gördüğünüz video kameralara hiç benzemiyor.

Kendinizi ifade etmek için artık çok farklı bir yola başvurabilirsiniz. Kadraja girmek için hiç uğraşmayın. Çünkü geniş açılı lenslerin benzersiz birleşmesiyle ortaya çıkan ve değişken açılı LCD ekranıyla kullanıcıların beğenisine sunulan LEGRIA mini, kendi dünyanıza kapı açmanızı sağlayacak.

Başlıca özellikleri içerisinde Wi-Fi ve dahili ayaklık bulunan Canon LEGRIA mini, döndürülebilen ekranı ile kayıt yapmanızı kolaylaştırmaktadır. Tek başınıza yapacağınız çekimlerde büyük üstünlük sağlayacak olan bu cihaz, grup çekimlerinde de gayet başarılı olduğunu kanıtlıyor. Yüksek çekim kalitesini geniş açılı lenslerine borçlu olan LEGRIA mini, videolarınızı ayrı bir şevk ve heyecanla hazırlayabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir >> Canon EOS 100D

Canon LEGRIA mini Özellikleri

Esnek Ekran ile Kolay Kullanım

Cihazın etrafını inceleyecek olursak üst bölümünde ekranı görüyoruz. Yapısı gereği dönebilen bu ekran kullanıcılarına kolay kullanım olanağı sağlamaktadır. Ekranın çevresini ise birçok farklı bağlantılar çevrelemektedir. Canon LEGRIA mini sol bölümünde HDMI ve güç bağlantı noktasını bulundururken, arka tarafında da bataryasını konumlandırmış.

Yan bölümünde “Play” tuşuna yer veren LEGRIA mini, çekeceğiniz fotoğrafları ve videoları anında görüntüleyebilmenizi sağlamaktadır. Aynı bölümde karşımıza On/Off butonu da çıkmaktadır. Tam karşı bölümünde ise karşımıza microSD girişi konumlandırılmış. MicroSD girişinin hemen yanında ise USB bağlantı noktasıyla karşılaşılmaktadır. Cihazın alt bölümünde ise farklı çekim açılarını yakalayabilmeniz için ayarlanabilir stant bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir >> Canon EOS 70D

Cihaz kullanıcılarına 2.7” büyüklüğünde kolaylıkla dönebilen bir ekran ile hizmet vermektedir. Yüksek hassasiyet ve arkadan aydınlatmalı CMOS sensöre sahip olan Canon LEGRIA mini, daha önce de bahsettiğimiz gibi ultra geniş açılı lens ile tüm çekimlerde kaliteyi yakalamanızı sağlar. LCD panel olan cihaz ekranı, dokunmatik özelliğiyle de hizmet vermektedir. Kullanıcılara sunulan dokunmatik ekranı sakın akıllı telefonlardaki kadar hassas beklemeyin. Fakat rahat kullanım konusunda herhangi bir taviz verdiği söylenemez. Türkçe bir menüyle karşımıza gelen LEGRIA mini, farklı modlar ile kullanıcılara beklentilerinden fazlasını sunmaktadır.

Çekim Kalitesi

2.7 inç büyüklüğündeki ekran 1920×1080 pixel çözünürlük ile desteklenmektedir. Bu da demek oluyor ki LEGRIA mini kullanıcıları Full HD video kaydı yapabilmektedir. Yalnızca video değil cihazın yan tarafında bulunan deklanşör ile fotoğraf çekimlerine de olanak sağlayan Canon’un yeni oyuncağı, fotoğraf çekimlerinde JPEG, video çekimlerinde ise MP4 formatını kullanmayı uygun görmüş. Fotoğraf çekimlerinde 4000×3000 piksel gibi büyük bir çözünürlük sunan cihaz video kaydı sırasında kaliteli mikrofonuyla tüm sesleri yakalayabilmenizi sağlamaktadır.

 

Canon LEGRIA mini Teknik Özellikleri

 • Sensör 1/2,3 tipi arka aydınlatmalı CMOS
 • Toplam Piksel: 12.8 MP
 • Optik Zoom: Yok
 • Diyafram: f/2,8
 • Ekran: 2.7 inç dokunmatik
 • Wi-Fi: Var
 • MicroSD Kart: Var
 • HDMI: Var
 • USB: Var
 • Boyutlar: 76 x 22 x 96 mm
 • Ağırlık: 160 gr

Canon LEGRIA mini Ürün Görselleri

Canon-LEGRIA-Mini2 Canon-LEGRIA-Mini3 Canon-LEGRIA-Mini4 Canon-LEGRIA-Mini5

 

Canon LEGRIA mini İle Çekilen Fotoğraflar

LEGRIA mini 2 LEGRIA mini

Yorum Yok

Yanıtla