Ana Sayfa Bilişim Casio G-Shock GPW-1000

Casio G-Shock GPW-1000

0 1975

Casio G-Shock GPW-1000 saat modeli, akıllı saatlerin hüküm sürdüğü şu günlerde klasik duruşu ve teknolojiye olan yatkınlığı ile incelememize konu oldu.

Klasik saatlerden vazgeçemeyenler ama teknolojiye de merakı olanlar için yepyeni bir alternatif olan Casio G-Shock GPW-1000, akıllı saatlerinde karşısında durabilir mi? Günümüz akıllı saatleri; telefonlarınıza gelen mesaj ve çağrıları karşılayabiliyor, fiziksel ölçümlerinizi yapabiliyor ve spor yaparken size destek oluyor. Böylece akıllı saatler teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyor. Peki şu vazgeçemediğimiz klasik saatler? O saatler teknolojiyi ne kadar kullanıyor?

Uydu ve Radyo Dalgaları

G-Shock Wave Ceptor

Tüm şartlara dayanabilecek G-Shock serisi ile saat konusunda uzman Casio, akıllı saat üretmek yerine elindeki saat modellerini akıllı cihazların özellikleriyle donatmayı uygun görmüş. Bugün incelediğimiz G-Shock Wave Ceptor saat modeli uzak mesafelerdeki saatleri radyo dalgası yayan istasyonlardan, açık havada ise GPS sinyallerini algılayıp kendi tarih ve saatini güncelleyebiliyor.

Casio GPW-1000 incelemesi

Ürün sık seyahat edenlerin dikkatini çekecek gibi duruyor. Sürekli seyahat edenler, sürekli saatlerini değiştirmek zorunda kalıyor. Casio G-Shock GPW-1000 dayanıklı ve kendini güncelleyen yapısı ile özel bir saat olduğunu ispatlıyor. Dünyanın sadece belirli noktalarında olan sinyaller sayesinde güncellenebilecek olan saat, 6 farklı kanaldan bu sinyalleri alabiliyor. Türkiye bu sinyaller ile saat ayarlanması ne yazık ki mümkün değil.

Casio G-Shock GPW-1000 saat modelinin kadranı güneş paneline çevrilmiş. Bu yüzden pil gereksinimi bulunmuyor. Eğer saat uzun süre karanlık ortamda kalırsa çalışma fonksiyonlarını durduruyor. Işık gördüğünde ise hemen eski çalışma şekline geri dönüyor ve doğru saati gösteriyor.

 

Yorum Yok

Yanıtla