Ana Sayfa Cep Telefonu Cep Telefonu Nasıl Temizlenir?

Cep Telefonu Nasıl Temizlenir?

1 41640

Cep telefonu temizliği yaparak cihazınızı uzun yıllar ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Hassas bir şekilde cep telefonu temizleme işlemi yapmak için söylenenleri dikkate almalısınız.

Cep telefonu kullanıcı tarafından çıkartılabilen tüm parçaları çıkartılarak içten dışa doğru temizlenir. Telefonunun tüm parçalarını çıkardıktan sonra yumuşak uçlu bir dış fırçası yardımıyla detay bölümleri temizlenmelidir. Cep telefonu temizliğinde özellikle mikrofon bölümüne dikkat etmelisiniz. Çünkü mikrofon bölümünün tozlanması sizin ses iletişiminize zarar vermektedir. Kameranın ve flash’ın yan kısımlarında yapacağınız ufak temizleme işlemleri fotoğraf çekimindeki görselliği arttıracaktır. Bataryanın temas ettiği noktaları temizleme işlemi de kolay iletişim açısından faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir >> Bu Android Oyununu Oynayanlar Dikkat!

Eğer diş fırçasıyla bu temizlik işlemini yapamıyorsanız veya diş fırçasınız bulunmuyor ise aynı işlemi kulak temizleme çöpü ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra parçaları takmalı ve telefonun dış kısımlarıyla temizleme işlemine devam etmelisiniz. Dış yüzeyde kalan mikrofon girişi, şarj girişi gibi detay noktaları da diş fırçası yardımıyla küçük darbelerle temizlemelisiniz.

Cep Telefonu Temizleme

Telefonunuzun kasa bölümünü ise mikrofiber bez yardımıyla silmeniz gerekmektedir. Son olarak mikrofiber bez ile ekranı temizleyip cep telefonu temizleme işlemini bitiriyoruz. Yüzey temizleme solüsyonu kullanırken kesinlikle maddeyi direk telefon üzerine sıkmıyoruz. Solüsyonu önce bezimize sıkıyor ardından cep telefonu ekranını temizlemeye başlıyoruz. Bu solüsyonlar tozları arındırmanın dışında bakterileri de önlemektedir. Islak bezle temizleme işlemini yaptıktan sonra kuru bir bezle de nemini alabiliriz.

Cihazınızın aşırı tozlanması telefonunuzun bazı özelliklerini kullanmanıza engel olabilir. Bu yüzden düzenli olarak cep telefonu temizliği yapılmalıdır.

 

 

BENZER MAKALELER

1 Yorum

Yanıtla