Ana Sayfa Cep Telefonu iOS Doğa Fotoğrafçıları İçin 5 iOS Uygulama Tavsiyesi

Doğa Fotoğrafçıları İçin 5 iOS Uygulama Tavsiyesi

0 9132

Doğa fotoğrafçıları için geliştirilen iOS uygulamaları içerisinde sizlere 5 adet tavsiye olarak sunuyoruz. Bunlar doğa fotoğrafçılarının hem işlerini kolaylaştıracak hem de çok hoşlarına gidecek. Doğada dolaşırken istediğiniz fotoğrafları çekmek ve çektiğiniz fotoğrafların ayrıntılarına ulaşmak için bu ios uygulamaları kullanabilirsiniz.

Leafsnap iOS Uygulaması

Doğada çektiğiniz yaprak fotoğraflarının detaylarına inmek ister misiniz? Örneğin bu yaprak hangi tür? Nerelerde yaşar? Ve ne şartlarda yetişir? İşte bu uygulama sayesinde tüm bu bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Kaliforniya Üniversitesinin araştırmacıları tarafından tasarlanan Leafsnap uygulaması, doğa fotoğrafçıları tarafından sıkça kullanılıyor.

 

Leafsnap Uygulaması

Leafsnap Uygulaması İndir

iTrack Wildlife iOS Uygulaması

Doğa fotoğrafçılığına yeni başlayanlar ve uzman olanlar için geliştirilen iTrack Wildlife uygulaması, hayvanların izini sürmeye yarıyor. Doğa hayvanları hakkında merakınız varsa bu iz sürme uygulaması işinize çok yarayacak. Hayvanların ayak izlerinden yola çıkarak hangi türlere ait olabileceğini ve hangi kategorilerde yer aldığını bu uygulama sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra nerede yaşadıklarını da iTrach Wildlife iOS uygulaması sayesinde bulabilirsiniz.
iTrack Wildlife iOS Uygulaması

iTrack Wildlife iOS Uygulaması İndir

 

Audubon Field Guides iOS Uygulaması

Bu iOS uygulaması sayesinde kuşları, memeli hayvanları, kelebekleri ve yabani otları yakından tanıyabilirsiniz. Sizin için bir çeşit kılavuz olabilecek olan Audubon Field Guides uygulaması, 3.99 ila 19.99 $ arasında değişen fiyatıyla kullanıcılarına sunulmaktadır.

Audubon Field Guides iOS Uygulaması

Audubon Field Guides iOS Uygulaması İndir

 

What’s Invasive! iOS Uygulaması

Doğa fotoğrafçıları ve meraklıları için daha ileri düzey bir uygulama ile karşı karşıyayız. Bu uygulama bilinmeyen hayvan ve bitki türlerini açığa çıkartıyor. Ve cihazınızdaki GPS’den yararlanarak bulunduğunuz alana göre park servislerini sizlere sunuyor. Ayrıca bitki türlerinin bulunabileceği yerleri haritadan sizlere gösteriyor.

What’s Invasive

What’s Invasive! iOS Uygulaması İndir

 

Nature’s Notebook iOS Uygulaması

Sizlere son olarak tavsiye edeceğimiz bu uygulama kesinlikle yanınızda bulunması gereken bir iOS uygulaması. Eğer doğa merakınız varsa ve gezmeyi seviyorsanız yanınızda bir ajanda bulunması işinize çok yarayacaktır. Bu uygulamada önce hesap oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında bulmuş olduğunuz bitkileri haritada işaretleyip daha sonra geldiğinizde o bölgeleri kolaylıkla hatırlayabilirsiniz.
Nature’s Notebook iOS Uygulaması

Nature’s Notebook iOS Uygulaması İndir

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla