Ana Sayfa Cep Telefonu Ekran Kilidi Açabilen Yüzük!

Ekran Kilidi Açabilen Yüzük!

1 23479

Şangay’lı GEAK firması tarafından dün dünyaya tanıtılan bu yüzük görenleri hem şaşırtıyor hem de kendisine hayran bırakıyor. Akıllı telefonlara farklı boyutlar getiren firma akıllı saat üretiminin ardından NFC özelliği ile duyanları şaşırtan bir de yüzük tanıttı.

Şimdilik yalnızca GEAK ürünlerindeki Android telefonlarda çalışabilen GEAK Ring adı verilen yüzük içerisinde bir NFC yongası barındırmaktadır. Ekran kilidi açabilen yüzük nasıl çalışıyor? Derseniz. Bu oldukça basit, ürün cihaza tanıtılıyor ardından yüzük cihaza temas ettiği anda telefonun ekran kilidi açılmış oluyor. Bu yüzün bir diğer özelliği ise takılı olduğu elinize cihazı alırsanız, cihaz her zaman uyanık modda kalmaya devam ediyor.

Yüzüğün içerisindeki NFC yongası sayesinde kullanıcının kartvizit bilgileri de hafızaya alınabiliyor. Bu sayede NFC desteği olan diğer akıllı telefonlarla kartvizit bilgilerinizi kolayca paylaşıyorsunuz. GEAK firması, orijinal kartvizit değişimi yapmak yerine böyle pratik ve ilginç bir yol bulmuş.

Ekran kilidi açan yüzük GEAK Ring,  8 Ağustos itibariyle Çin’de 30$ fiyatıyla ön sipariş almaya başlayacak. Samsung ve Oppo gibi firmaların ürettiği akıllı telefonlar için ise Kasım ayı içerisinde bir uygulama desteği sağlanacak. Bu sayede bu markanın telefonlarını kullanan kişilerde bu yüzükten faydalanabilecek.

Bir önceki yazımızda “Samsung Galaxy S4İncelemesi” yapmıştık. Dilerseniz Galaxy S4′ü daha yakından inceleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

1 Yorum

Yanıtla