Ana Sayfa Bilişim Esnek Ekranlı Galaxy Note 3

Esnek Ekranlı Galaxy Note 3

0 12391

Galaxy Note 3 modelinin farklı versiyonları yayınlanacak tarzında haberler yaz ayının başından itibaren gündemi oldukça meşgul etmişti. Beklenen farklı tarzdaki modeller içerisinden şuana kadar yalnızca AMOLED ekranlı olan resmiyet kazandı. Henüz gelişmesini sürdüren pazarlarda piyasaya sürülecek olan LCD ekranlı Galaxy Note 3 ve sınırlı sayıda üretileceği söylenen esnek ekranlı Galaxy Note 3 modeli için söylentiler hala devam ediyor.

Galaxy Note 3 LCD ekran ile yeni bir tarz oluşturup kasım ayı içerisinde piyasaya süreceğini ileri süren Güney Kore medyası, esnek ekran teknolojisinde LG ile büyük bir rekabet içerisine giren Samsung’un Galaxy Note 3 modelinde sınırlı sayıda üretim yaparak bu rekabete büyük bir giriş yapacağı açıklandı.

İlginizi Çekebilir >> Galaxy Mega 6.3 Yeni Rengiyle Geliyor

LG’den yeni modelinde beklenen esnek ekran teknolojisi gelmedi. Dün tanıtılan Vu 3 modelinde tüm medya ilk esnek ekranlı akıllı cep telefonu modeli olacağını zannediyordu. Fakat LG Vu 3 modelinde bunu gerçekleştirmedi. Tabi ki bunu yapmayışı iki büyük marka arasındaki rekabeti daha da körükleyecek gibi görünüyor.

Esnek Ekran Galaxy Note 3

Esnek ekranlı telefonların üretilmesi henüz çok taze ve neredeyse emekleme safhasında. Bu yüzden milyonlarca kişi tarafından kullanılan akıllı telefonlarda denenmesi pek de mümkün görünmemektedir. Fakat sınırlı sayıda üretim yapılırsa neden olmasın?

Beklenen esnek ekran teknolojisinin gelişmesiyle hem kullanıcılar hem de üreticiler rahat bir nefes alabilir. Çünkü bu teknoloji sayesinde ekran diğer akıllı telefon ekranlarına göre daha ince bir yapıda olacak ve esneme özelliğine sahip olacak. Bu sayede diğer cihazlara göre daha dayanıklı bir yapı ile karşımıza çıkacak. Esnek ekranın cihazlara kattığı bazı özellikler ise şu şekilde; Daha basit bir üretim evresinden geçiyorlar. İnç başına düşen piksel daha fazla oluyor ve daha çok sığdırılabiliyor. Buda daha net görüntüler elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu teknolojiyle pil tüketimi de oldukça azalıyor.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla