Ana Sayfa Etiketler Etiketler "2.9 Milyar TL"

2.9 Milyar TL

0 1080

Google Motorola’yı neden sattı gibi bir soru aklınızdan geçiyorsa eğer,bunun cevabını bulmak için, Motorola’nın 2013 yılının dördüncü çeyreğindeki zararına bakmanız yeterli olabilir.

indir

Motorola’nın sonuçları Google’ın karlılık oranını kötü bir şekilde etkiliyor.Bir önceki yıl $152 Milyon olan operasyon zararı bu yıl 2 kattan fazla artarak $384 Milyon seviyesine ulaştı.Bu da normal olarak Google’ın böyle bir karar almasında önemli bir etken oldu.

Motorola’nın geliri bu yıl içerisinde $1,24 Milyar düşerek %18′lik bir daralma gerçekleştirdi.Bu da Google’nın % 7’lik gelirine tekabül ediyor.

Çarşamba günü açıklanan satışın nedenleri arasında Motorola ’dan edilen zarardan başka, birde Android işletim sisteminin de sahibi olan Google’ın LG , Samsung, HTC gibi dünya devleri ile karşı karşıya gelmek istememesidir.Burada Google sadece kendi işine odaklanıp,şuan ki müşterileri ile rakip olmamak da Motorola’yı satmayı mantıklı hale getirebilir.

Lenovo bu anlaşmada her ne kadar  zarar gibi görünen bir şirketi satın almış gibi görünse de aslında akıllı telefon sektöründe Motorola’nın çıkarttığı ürünlerden Lenovo ciddi yarar sağlayabilir.Ayrıca bu anlaşma ile birlikte Lenovo, Apple ve Samsung ‘un ardından dünyanın en büyük 3. Telefon üreticisi konumuna geçti.

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..