Ana Sayfa Etiketler Etiketler "2014 Yılında Çıkacak Telefonlar"

2014 Yılında Çıkacak Telefonlar

0 20775

2014 yılında çıkacak telefonlar 24 Şubat’ta yapılması beklenen Barcelona’daki Dünya telefon fuarı(MWC)’ında kullanıcılar ile buluşturulacak. Söylentilerin doğruluğunu kimse garanti edemez ama en yakın beklentilerin bunlar olduğunu söylemeye gerek yok.

Samsung

Samsung Akıllı Telefon 2014

Çok fazla heyecanlanmanıza gerek olmadan, Samsung’un Galaxy S5’i Barcelona’da tanıtacağını hemen belirtmemiz lazım. Genelde Samsung’un fuarda tanıttıktan sonra piyasa sürmesi dolayısıyla, en yakın ihtimalin Barcelona olduğunu söylememiz gerek. Bir başka ihtimal de Londra’da yapılacak fuarda bu tanıtım yapılabilir.

Tabi ki belirtmemiz lazım ki Samsung’un S5 haricinde tanıtmayı planladığı 2 tane daha telefon olduğudur. Bunlardan ilki,Samsung’un Windows Phone 8’e dönüş yapmayı planladığı SM-W750V diye bilinen 1080p’lik 4G telefonu Barcelona’da olacak.

Samsung’un tanıtması beklenen bir diğer ürünü de Galaxy Note Neo olduğunu biliyoruz. Phablet (tablet ve telefon melezi) tipinde olması beklenen 5.5 inçlik 720p telefon 6 çekirdekli olacak.

Nokia

Nokia Akıllı Telefon 2014

Nokia’nın da Barcelona’da en az 2 tane telefon veya Phablet tanıtması bekleniyor.Bunlardan biri Nokia Lumia 1820 olacak. 5.2 inç ekrana , 2k çözünürlüğe ve şuanda piyasada bulunan en hızlı işlemci olan  Qualcomm Snapdragon 805’e sahip olacak. Bunlara ek olarak 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı olacak. Ayrıca ek olarak kamerada Xenon flash ve tekrar odaklama üzerine yenilikler de bulunuyor.

Nokia’nın beklenen bir diğer telefonu da Lumia 1525 olabilir. 6 inç ekrana, 25-30 MP kameraya sahip olacak ürün ayrıca ekranın altına koyulan donanımla güneş enerjisi ile de şarj alabilecek. Şuan  da yapılan yorumlardan bu sezonun ilgi çekecek telefonları arasında olacak gibi duruyor.

Ve bir ilginç söylentiyi de aktarmamak olmaz, Nokia’nın fuarda bir tane de Android telefon sürme ihtimalinin bulunması ne kadar garip gelse de şuanda yazılanlar arasında var.

Sony

Sony akıllı telefon 2014

Sony’nin Las Vegas’ta CES fuarında Xperia Z1 Compact tanıttıktan sonra Xperia E1 ve  Xperia T2 Ultra modellerini de tanıtacağını duyurmasına rağmen Sony’nin Barcelona’da bir ürün daha tanıtacağını söyleyenler az değil. Bu üründe 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 3 GB RAM, 20.1 Mp kamera, 5,2 inç ekran ve Android  KitKat 4.4 işletim sistemi bulunacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca bir ilginç haberi daha vermek lazım ki Sony de bir tane Windows Phone 8 işletim sistemi ile çalışan ürünü  2014 yılı içerisinde tanıtacak olmasıdır.Hep beraber bekleyeceğiz.

HTC

HTC Akıllı Telefon 2014

Diğer telefon üreticileri için iyi bir haber, HTC’den bu yıl yapılacak olan Barcelona telefon fuarı için herhangi bir  tanıtım beklenmiyor ama bu yıl içerisinde olması muhtemel olan HTC One 2’yi tanıtırsa da kimsenin şaşırmaması gerekir. HTC One 2’de beklenen özellikleri   5 inç Full HD ekran, 4 çekirdekli Snapdragon 800, Android 4.4 KitKat işletim sistemi olması yönünde…

LG

LG akıllı telefon 2014

LG’nin 2013’de etkileyici bir G2 performansından sonra şu aralar Samsung ve HTC’nin yaptığı gibi popüler olan daha küçük akıllı telefonlar üzerinde duracağı söyleniyor.Bunun da LG G2 Mini olması bekleniyor.LG G2 Mini’de 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, G2’de olduğu gibi  2 GB RAM ve 4.7 inç ekranı olması bekleniyor. Buna ek olarak daha önceden tanıtılacağı duyurulan G Pro 2’de Barcelona’da olacak.

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..