Ana Sayfa Etiketler Etiketler "akıllı saat"

akıllı saat

Tüm dünyada merakla beklenen Galaxy Gear, Samsung’un dün akşam saatlerinde düzenlemiş olduğu Unpacked etkinliğinde tanıtıldı. Şirketin bilgisayar teknolojini giyilebilir ürünlere dönüştürmesindeki ilk adım olan akıllı saat Galaxy Gear hakkında çok fazla görüntüler sızdırılmıştı.

Tanıtımı gerçekleşmeden önce teknik detay ve görselleri sızdırılan Samsung Galaxy Gear, 1.6 inçlik ekranı, hem akıllı bir cihaz hem de tüketicilere hoş bir aksesuar olması açısından oldukça kullanışlı bir cihaz olarak göz doldurdu. Tek başına bir cihaz olmadan önce öncelikli görevi diğer Galaxy cihazları ile etkileşim kurmak ve telefonunuza gelen maili, aramayı, bildirimleri ve çağrıları kullanıcıya iletmek olarak görülüyor.

Samsung Galaxy Gear

Akıllı telefonunuza gelen mesajların görüntülenmesinde yardımcı bir aksesuar olan Galaxy Gear kullanıcılarına, mesajı kabul veya göz ardı etme seçeneklerini sunmaktadır. Eğer mesajın daha fazlasını görüntülemek istiyorsanız akıllı saatiniz Smart Relay (Akıllı Aktarım) özelliğini kullanarak tüm metini ekrana getirebiliyor.

İlginizi Çekebilir >> Galaxy Note 3 Son Şeklini Aldı

Samsung Galaxy Gear ile tanıtılan dikkat çekici özelliklerin başında sesli kullanım özelliği gelmektedir. Galaxy Gear’da bulunan dahili hoparlör sayesinde kullanıcı ahize olmadan telefon görüşmesi yapabiliyor. Bu sayede günlük işlerin aksatılmadan sonuçlandırılmasını sağlıyor. Akıllı saatinize herhangi bir dokunuş yapmadan arama yapabilmeniz ise ayrı bir kolaylık kazandırıyor. Ayrıca S Voice özelliği kullanıcılara, mesaj taslağı oluşturmalarına, yeni takvim girişleri yapmalarına, alarmları ayarlamalarına ve hava durumuna bakmalarına olanak sağlamaktadır.

Akıllı saatin üzerinde birde 1.9 MP’lik Memographer (Hatıra Kamerası) bulunmaktadır. Bu kamera kullanıcının günlük yaşantılarındaki önemli gelişmeleri kayıt altına alıp sosyal ağlarda paylaşmalarını sağlamaktadır. Bu küçük kamera ile ister fotoğraf isterseniz de video çekemi yapabilirsiniz. Hatıra Kamerası özelliğine önemli düşüncelerinizi unutmadan kaydedebilmeniz için Sesli Hatıra yani Voice Memo özelliği de eşlik etmektedir.

Samsung Galaxy Gear 2

Galaxy Gear’ı ilginç kılan diğer bir özellik ise şüphesiz otomatik kilit özelliğidir. Auto Lock (Otomatik Kilit) sayesinde Galaxy Gear’dan 1,5 metre uzaklaşırsanız bağlantı içerisinde olan akıllı cihazınız otomatik olarak kilitlenerek yabancı erişim engelleniyor. Aynı şekilde istenilen mesafeye geldiğiniz zaman cihazınız otomatik olarak tekrar aktif hale geliyor.

İlgili >> Samsung Galaxy Gear

Samsung tarafından kullanıcılara sunulan Galaxy Gear’ın mobil cihazlar için önemli olan özellikleri elbette bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Bir akıllı telefona bağlı olarak çalışıyor olsa bile Galaxy Gear üzerinde bağlantı olmadığı zamanlarda bile şarkılara göz atmanızı, çalma ve duraklatma gibi işlemler yapabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca bünyesinde barındırdığı sensör ile spor ve günlük yaşantınızda adımlarınızı sayabilmeniz için adım ölçer olarak görev yapmaktadır.

Akıllı telefonunuzu tam tamamlayan bir aksesuar olarak görev yapan Galaxy Gear, 10 farklı arayüz ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Jet Siyah, Kahve Grisi, Vahşi Turuncu, Yulaf Beji, Gül Sarısı ve Limon Yeşili renk seçenekleriyle dikkat çeken Galaxy Gear sayesinde Samsung Apps’den yeni uygulamalar indirebilirsiniz.

Not: Tanıtımı yapılan Galaxy Gear’ın 25 Eylül 2013 tarihinde 140 farklı ülkede satışa sunulması bekleniyor.

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..