Ana Sayfa Etiketler Etiketler "Android 4.3 Güncellemesi"

Android 4.3 Güncellemesi

0 11230

One kullanıcılarına Haziran ayı itibariyle Android 4.2.2 güncellemesi dağıtmaya başlayan HTC, bu güncellemeyi ulaştırmadıkları başta Amerika ülkeleri olmak üzere bir çok ülkeye güncelleme yapılmayacağını ve burada HTC One kullanan kişilere direk olarak Android 4.3 güncellemesinin ulaştırılacağını bildirdi.

HTC tarafına sıkça sorulan soruların başında gelen Android 4.3 güncellemesi için HTC Amerika Başkanı olan Jason Mackenzi, Twitter üzerinden HTC One için Android 4.3 güncellemesinin Eylül ayı itibariyle yapılacağını bildirdi.

HTC One Güncelleme

Android 4.3 güncellemesinin dağıtımı Amerika Birleşik Devleti ve Avrupa ülkeleri için de bu kez geçerli olacak. Hala devam eden ve tüketicilerin dikkatle takip ettiği IFA Berlin 2013 fuarında HTC tarafından kullanıcılara tanıtılan mavi renkteki One modelinin Android 4.3 çalıştığı görülürken, Sense modelinde herhangi bir farklılık görülmektedir.

İlginizi Çekebilir >> Android 4.3 Güncellemesi Kesinleşti

Yapılacak güncelleme sonrasında; OpenGL ES 3.0, Bluetooth LE, yeni görev yöneticisi, menülerde daha seri ve yumuşak geçişler gibi yenilikler gelmesi beklenirken, performansta bir artış olacağı da konuşulmaktadır. Batar ve Ultrapixel kamera konusunda da iyileştirmeler beklenmektedir.

Android 4.3 güncellemesi konusunda rakiplerinin bir adım önünde yer alacak olan HTC, Nexus cihazların ardından güncellemede ilk olarak One modeline sunulmasını beklemektedir. Samsung ise Android 4.3 güncellemesinde Galaxy Note 3 tanıtımında yer verdiği Galaxy S4, Galaxy S3 ve adı geçmiyor olsa bile muhtemelen Galaxy Note 2 modellerinde güncellemeyi Ekim ayı içerisinde yapacak. Sony ise bu konuda Xperia Z modeli için herhangi bir başlangıç takvimi oluşturmadı.

1 15065

Galaxy Note 3 ve Galaxy Gear tanıtımlarının yapılmasının ardından, geride bıraktığımız yıla damgasını vurup 50 milyonun üzerinde satışa ulaşan Galaxy S3 ve 20 milyon satış barajını aşan Galaxy S4 tüketicilerinin hoşuna gidecek bir açıklama yaptı.

Samsung, kullanıcılarına Android 4.2.2 ile sunduğu Galaxy S4 modelini ve Android 4.1.2’den sorunsuz bir şekilde Android 4.3’e geçireceği Galaxy S3 için yapılacak yeni Android güncellemesinin Ekim ayı içerisinde yapılacağını açıkladı ve kullanıcılarını mutlu etti. Galaxy Note 2 kullanıcılarının da merakla beklediği bu haberde Note 2’ye yer verilmemesi elbette kullanıcılarını bir nebze de olsa üzdü. Fakat açıklanan tarihte yapılan Android 4.3 güncellemesi sırasında Note 2 modelinin de aynı günlerde güncellenmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir >> Android 4.4 KitKat

Android 4.3 güncellemesi ile Galaxy S3 yeni bir ekran kilidi, daha kullanılır, akıcı ve hıza kavuşmuş bir arayüz deneyimi elde ederken Galaxy S4’de ise dayalı widget’lar, pil ömründe iyileştirmeler, bildim ekranında yenilikler, DayDream ekran koruyucu ve performansta artış olacağı beklenirken; Galaxy S4 modeli için OpenGL 3.0 desteği, Blueetooth 4.0 LE ve Note 3 modelinde yer alan bazı yeniliklerin entegre edilmesi bekleniyor.

 

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..