Ana Sayfa Etiketler Etiketler "Android 5.0 Lollipop"

Android 5.0 Lollipop

0 1501

Android 5.0 Lollipop ile gelen yeni özellikler kullanıcıların akıllı telefon deneyimini daha da güzel noktalara taşıyacak. Yeni Android sürümü ile gelen bazıları büyük, bazıları küçük yenilikleri tek çatı altında toplamak istedik. Lollipop’un tanıtıldığı günlerde güncelleme hakkında bazı yeniliklerden bahsetmiştik. (bknz: Android 5.0 Lollipop) Şimdi ise Android 5.0 Lollipop ile gelen yeni özellikler konusunu detaylıca ele alacağız.

Akıllı telefon kullanıcılarına Nexus 6 ve Nexus 9 modelleriyle birlikte dağıtılmaya başlanan Android 5.0, diğer Nexus modellerine de dağıtılmaya başlandı. Yeni Android sürümünün bulunduğu akıllı telefon modelleri arttıkça, yeni özellikleri keşfetmekte o kadar kolaylaşıyor. Şimdi dikkatimizi çeken Android 5.0 özelliklerini sizinle paylaşalım.

Android-5-0-Lollipop-ozellikleri

0 4101

Android 5.0 Lollipop arayüzü yenilikleri ile Android kullanıcılarının işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Dünyanın önde gelen Android cihaz üreticileri Samsung ve LG’nin şık, sade ve renkli arayüz tasarımlarına benzer bir tasarıma sahip olacak. Android 5.0 Lollipop, değişmeyen bildirim sisteminde de yeniliğe gitti. Şimdi dilerseniz Yeni Android 5.0 Lollipop arayüzünün özelliklerine birlikte göz atalım…

Android 5.0 Lollipop Yenilikleri

Pil Ömrü Uzadı

android-5-0-lollipop-pil

Android tarafından sunulan yeni işletim sistemi 64 bit işlemcileri de destekliyor. Android 5.0 Lollipop ayrıca Project Volta ve Google Now gibi Multitasking seçeneklerini kullanıyor. Böylece pil ömründe gözle görülür bir iyileştirme yapılmış olacak. Yalnızca bu değil elbette. Android 5.0 Lollipop arayüzdeki değişiklikler ile Android kullanıcılarını bir çok zorluktan kurtaracak. Google, pil ömrünü gösteren yüzdeyi de hızlı ayarlar menüsüne eklemeyi uygun görmüş. Bildim panelini aşağı doğru kaydırdığınız da pil yüzdesinin de görünmesi güzel bir ekleme olmuş.

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..