Ana Sayfa Etiketler Etiketler "Android güncellemesi"

Android güncellemesi

0 15567

Twitter Android GüncellemesiTwitter pazartesiden itibaren güncellemesini yaptığı Android versiyonunda en belirgin özelliğin fotoğraf konusunda olması, Instagram’ın elde ettiği başarının güncellemeye etkisi olarak yorumlandı. Bu güncellemede; düzenleme, paylaşım, keşif özellikleri eklendi. Güncelleme ile birlikte artık Twitter’da çekilen fotoğrafların üzerinde daha kolay işlem yapılabilmesi ve paylaşılması amaçlanmıştır. Uygulamanın güncellendiğini de Twitter’in mühendisi Matt Belland bir blog post ile açıkladı.

Artık kullanıcılar resimleri, kenarlarından kırpabilecek veya kare şekline de paylaşabilecek. Bu sayede yüklenmesi gereken fotoğraflarda bir kolaylık sağlayacak ve artık fotoğraflar daha hızlı görülebilecek.

Bu değişiklik son dönemde yapılan güncellemelerden sadece biri, özellikle Kasım ayından beri yapılan Vine ve fotoğraf paylaşımı konusundaki güncellemeler son dönemde fazlasıyla arttı. Buna örnek olarak,Aralık’ta direk mesajla fotoğraf paylaşımı özelliğini gösterebiliriz. Güncellemelerin güzel yanı artık daha fazla taze resimler görebileceğiz.

Şuanda kullanıcılar Google Play Store’da Twitter güncellemesini yapabilirler ve aynı şekilde IOS güncellemesi de yakın zamanda geleceği Twitter tarafından bildirildi.

0 16691

LG G2 Android 4.4 KitKat güncellemesi hakkında son günlerde çok fazla haber yapıldı ve açıklamalar geldi. Güney Kore’de Aralık ayında yapılmaya başlanan güncellemenin bunda büyük payı olduğu söyleniyor. Ayrıca LG Suudi Arabistan ve Fransız taşıyıcı SFR’nin Android 4.4 KitKat güncellemesine dair; “Ocak Ayında Başlayacak” bilgisini iletmesi, LG G2 için Android 4.4 Kitkat güncellemesinin yakın tarihte başlayacağı haberini güçlendirdi.

LG G2 Android 4-4 KitKat Güncellemesi

Yapılan açıklamalar sonrasında anlaşılan o ki LG G2 kullanıcılarının Android 4.4 güncellemesine kavuşması için biraz daha beklemesi gerekiyor. İlk başta LG İtalya, Facebook hesabından; “LG G2 Android 4.4 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?” sorusuna, Mart ayı cevabını verdi. Hemen ardından LG Suudi Arabistan güncellemenin Ocak ayı içerisinde başlayacak olduğuna dair bir tweet gönderdir. Fakat bu tweet’in yanlışlıkla atıldığını ve güncellemenin Mart ayında yapılacağını açıklamasıyla cihazın güncelleme tarihi de netlik kazanmış oldu.

Yani LG G2 kullanıcılarının yeni güncellemeye kavuşması için dişlerini biraz daha sıkması ve beklemesi gerektiği gün yüzüne çıktı. Yapılacak olan güncelleme sonrasında cihazın ne gibi yeni özellikler kazanacağı ise YouTube’da yayınlanan bir video sayesinde ortaya çıkmıştı. Böylelikle;

  • Durum çubuğunda yer alan simgelerin beyaz renkte görünecek olması,
  • Yerleşik bazı uygulamalarda sanal butonların şeffaf yapıya bürünmesi,
  • Kablosuz yazıcı desteği ve performans artış

Özelliklerin gözler önüne serildiği videoyu aşağıda yayınladık. Dilerseniz izleyip daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..