Ana Sayfa Etiketler Etiketler "android kitkat"

android kitkat

0 16973

Geride bıraktığımız haftalarda Google tarafından kesinleşen Android 4.3 Jelly Bean adlı sürümü kullanıcılarına yenilikler getirmişti. OpenGL ES 3.0 ve Bluetooth LE gibi önemli geliştirmelere sahip olan Jelly Bean ardından tanıtılacak Android 5.0 (Key Lime Pie) sürümünde daha büyük değişiklikler beklenmekteydi.

Android grubunun yeni takım lideri olan Sundar Pichai, kendi Google Plus hesabı üzerinden Android hakkında bazı değerlendirmeler ve açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar içerisinde yeni Android sürümü hakkında da detaylı açıklamalarda da bulunmaktan kaçınmadı.

1 Milyarın üzerindeki cihazda Android kullanıldığını dile getiren Pichai, bir sonraki Android sürümünün Android 4.4 KitKat olacağını resmi ağızdan ilk açıklayan kişi olarak kayıtlara geçti. Açıklama içerisinde Andoid 4.4 KitKat sürümünün hangi maskota sahip olacağını da takipçileriyle paylaşan Sundar Pichai, Android kullanıcılarını sevindirmiş oldu.

İlginizi Çekebilir >> Bu Android Oyununu Oynayanlar Dikkat!

Eğer sizde çikolatayı seviyorsanız Kit Kat size pek yabancı gelmeyecektir. Google’ın yeni Android sürümünün ismini ve logosunu dünyaca ünlü Nestle markasının Kit Kat adlı çikolatasından aldığını görebiliriz.

Android 4.3 sürümünden 4.4’e geçiş başlarda kullanıcılara büyük değişiklikler getirmeyeceği gibi görüşmüş olsa da, Android 4.4 Kitkat ile kullanıcılar inanılması zor bir Android deneyimi yaşayacak. Google belki de şimdiye kadar ki en önemli değişimi bu yeni Android sürümünde yapacak ve donanım özellikleri düşük olan cihazlar da bile stabil bir şekilde çalışabilecek. Bu evrede yapılan hazırlıkları Motorola ile çalışması başlatılan 200 dolarlık Nexus modeli kanıt olarak gösterilebilir.

Nestle ve Google arasında yapılan bu güzel anlaşma sonrasında üzerinde Android logosu bulunan Kit Kat çikolatalarda satışa sunulacak. Ayrıca bu çikolatayı satın alanları Nexus 7 ve Google Play Hediye kartları gibi sürprizler de bekliyor.

Android 4-4 Kitkat

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..

Rastgele Haberler