Ana Sayfa Etiketler Etiketler "Artes Q1003 Tablet"

Artes Q1003 Tablet

0 2940

Artes Q1003 Android tablet modeli 10.1 inç IPS ekranı, performans testleri ve detaylı özellikleriyle Teknodiyalog‘da! Tablet satışlarının her geçen gün artması daha fazla modelin ve seçim şansının oluşmasını sağlıyor.

Tablet pazarında Apple ve Samsung firmasının başı çektiğini söyleyebiliriz. Fakat unutmamamız gereken bir şey var ki oda; “Fiyat – Performans” açısından kullanıcıyı en çok tatmin eden modeller, daha çok satılıyor. Bunu göz önünde bulundurarak ülkemizde uygun fiyatlı tablet modelleri dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bunlardan birisi olan Artes Q1003 modelini bugün birlikte inceleyeceğiz. Tüm özelliklerini, performansını, başarılı ve başarısız yanlarını gözler önüne sereceğiz.

Artes Q1003 Tablet Yazılım Özellikleri

Kullanıcılarına Android 4.1.1 sürümü ile merhaba diyen Artes Q1003 tablet modeli, ana ekranında Google Play, internet tarayıcısı, video oynatıcı, kamera gibi standart uygulamaların yanı sıra, E-book kitap okuyucu, kısa notlar ve Google Chrome gibi uygulamalarda ilave edilmiş. Yazılım kısmında ayarları kurcaladığımız zaman standart ayarların bulunduğunu söyleyebiliriz. Dikkat çekilmesi gereken birkaç noktadan birisi de Artes Q1003 tabletin HDMI çıkışının bulunması. Bu sayede cihazımızı LCD / LED TV ile bağlayıp görüntü aktarımı yapabiliyoruz. HDMI çıkışı konusunda verilebilecek bir diğer olumlu haber ise, tabletin ekran çözünürlüğü 1280 x 800 iken görüntü aktarıldığında 1920 x 1080 ve 60Hz ile ulaştırılabiliyor olmasıdır. Tabletinizin ile ekran görüntüsü almak istediğinizde de bunun için ayrılmış bir ayar bölümü olduğunu göreceksiniz. Bunun için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz.

Artes Q1003 Yazılım

Artes Q1003 Yazılım 3 Artes Q1003 Yazılım 4 Artes Q1003 Yazılım 5 Artes Q1003 Yazılım 2

 

Artes Q1003 Tablet Ekran Özellikleri

Artes Q1003 Android tablet, 10.1 inç IPS ekran ile kendi kulvarında iyi bir grafik çiziyor. Renk doygunluğu olarak yeterli seviyede olan cihaz, ekran ayarlarını kullanıp parlaklığını istediğiniz seviyeye getirerek aydınlık ortamlarda da kullanımı kolaylaşıyor. Ekran konusunda kullanıcıları sevindirecek olan bir diğer husus ise; ekrana hangi açıdan bakarsanız bakın görüntüde renk kayması veya flulaşma olmuyor. Oldukça dar açıda bile kolaylıkla video izleyebilirsiniz. Artes Q1003 tablet ekranının dokunmatik algılaması da oldukça iyi durumda gibi görünüyor. Öyle ki cihaz 10 farklı noktadan dokunmayı desteklemektedir. Aşağıda gördüğünüz MultiTouch test yazılımında görülen 9 farklı daire, dokunulan yüzeyleri göstermektedir. 10. Daire de ekran görüntüsü almak için aktif görünüyor.

Artes Q1003 Ekran Artes Q1003 Ekran 2

Artes Q1003 Tablet İnternet ve Wi-Fi Özellikleri

Tablet satın almak isteyenlerin ilk baktığı özelliklerden birisi şüphesiz ki; kablosuz internet erişim mesafesidir. Cihaz test edilirken kablosuz model ile Artes Q1003 tablet arasındaki mesafe yaklaşık 9 metre civarındaydı. Bu mesafeden bile %50 oranında kablosuz erişim sağlayabilen tablet, arada iki kalın duvar olmasına rağmen oldukça iyi bir çekim gücüne sahip gibi görünüyor. Bu da demek oluyor ki 145 metrekare bir evde bu tablet ile ne noktada olursanız olun rahatlıkla internete erişebilirsiniz.

Artes Q1003 Tablet Kamera Özellikleri

Tabletten çok iyi fotoğraf çekmesi genellikle beklenmemektedir. Kullanıcıların beklentilerini karşılar mı bilinmez ama 1280 x 720 çözünürlükle çekim yapan cihazın arka kamerası vasat denilebilecek seviyelerde dolaşıyor. Aşağıda öğlen saatlerince çekilmiş ön ve arka kamera testlerini görebilirsiniz.

Artes Q1003 Kamera

Artes Q1003 Kamera 2

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..