Ana Sayfa Etiketler Etiketler "Avea inTouch 3 incelemesi"

Avea inTouch 3 incelemesi

25 28018

Avea inTouch 3 akıllı cep telefonu modeli Avea tarafından üretilen telefonların en yenisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Geride bıraktığımız yıllarda kullanıcılarla buluşturulan inTouch ve inTouch 2 modellerinin ardından Avea kendine özel Android deneyimi sunan inTouch 3 modeliyle hedefleri biraz daha yükseltiyor.

Üretici firma Avea inTouch 3 modelinde akıllı telefon dünyasında olan gelişimlere göre hareket ettiğini gösteriyor. inTouch serisinin 3 modeli olan akıllı telefonun teknik özelliklerine göz attığımızda, 4.5 inç ekran, çift çekirdekli işlemci ve 5 MP kamera karşımıza çıkıyor. Günümüz akıllı telefonlarının giriş seviyesi dediğimiz modellerinde görülen özellikleri Avea inTouch 3 modelinde görebiliyor. Peki bunlar dışında inTouch 3 kullanıcılarına hangi artıları sunuyor ve performans konusunda tatmin ediyor mu? Bu soruların cevabı aşağıdaki incelememizde…

Avea inTouch 3

Avea inTouch 3 Donanım Özellikleri

Parlak plastikten oluşan yüzey ve oval hatlarla ilk bakışta hoş bir iz bırakan Avea inTouch 3, tek elle kullanım konusunda oldukça iyi bir akıllı telefon. 135 x 67.5 x 9.2 mm ve 140 gr. ağırlığıyla dikkat çeken cihaz, cep te taşımak konusunda da oldukça ideal olduğunu kanıtlıyor. 854 x 480 piksel çözünürlüğü 4.5 inç ekranıyla kullanıcılara sunan akıllı telefon, giriş seviyesi için tatmin eden bir görüntü kalitesi sunmaktadır. Ekran parlaklığı ve renk zenginliği de oldukça güzel seviyelerde. Parlak bir ortamda veya güneş ışığı altında herhangi bir sıkıntı yaşamadan bu cihazı kullanabiliyorsunuz.

Avea inTouch 3 Özellikleri

Ekran üzerinde 3 adet kapasitif tuş gözlerden kaçmıyor. Üst bölümde ise karşımıza ahize hoparlörü ve VGA kamera çıkıyor. Metal görünümündeki bir şerit cihazı boydan boya çevreliyor. Buda Avea inTouch 3 modeline ayrı bir şıklık ve hava katıyor. Cihazın sol kenarda ses tuşları, altta microUSB portu ve hoparlör, üst tarafta ise 3.5 mm. kulaklık girişi ve güç tuşu bulunuyor.

Cihazın arka tarafında karşımıza 5MP çözünürlüğe sahip LED flaş destekli bir kamera çıkıyor. Kamera arka kapağın ortasına konumlandırılmış. Aynı hizanın aşağısında ise Avea inTouch 3 logosunu görebiliyoruz. Logonun sol alt tarafında ise hoparlör gözlerden kaçmıyor. Bunlar haricinde cihaz bünyesinde 1.3 GHz gücünde çift çekirdekli işlemci, 1 GM RAM ve 4 GB dahili depolama alanı barındırıyor. Ayrıca 802.11b/g/n Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve HSPA gibi bağlantı özellikleri de cihazın özellikleri arasında görülüyor.

Avea inTouch 3 Fiyatı

Avea inTouch 3 Yazılım Özellikleri

Cihazın yazılım özelliklerine bakacak olursak öncelikle inTouch 3 modeli Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanıyor. Avea’nın bazı bileşen, panel ve uygulamalarıyla özelleştirdiği arayüz, Avea Tema sayesinde daha kullanılabilir ve keyifli bir hale gelmiş.

Avea inTouch 3 Yazılım

3. nesil inTouch Android tarafından sunulan temel kullanıcı arayüzünün sınırlarını geride bırakabiliyor. Örnek vermek gerekirse, cihazın başlangıç ekranına daha çok panel ekleyebiliyorsunuz ve bunları daha fazla kısayol veya bileşen ile desteklenebiliyor.

Avea inTouch 3 Performans ve Batarya Özellikleri

Kullanıcıların ilk sorduğu soru şüphesiz ki; ”Bu telefon ödediğim paranın hakkını veriyor mu?” Performans ve batarya konusunda bunu söylememiz mümkün. Çünkü Avea inTouch 3, çift çekirdekli 1.3 GHz işlemciyle çalışıyor. Bu işlemci Mali-400 MP grafik işlemci de içermektedir. Ayrıca bu özellikleri 1GB RAM’de destekliyor. Bu sayede kullanıcılara optimum performans sunuluyor.

Avea inTouch 3 Performans

Batarya konusuna gelecek olursa bu Android cihaz 1800 mAh kapasitesine sahip değiştirilebilir bir batarya ile kullanıcılarına gün boyunca ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yeterli performansı sunuyor.  3G ve kablosuz internetin açık, arka planda ise veri akışının sağlandığı normal yoğunlukta bir kullanımda cihaz bir günü rahatlıkla çıkartabiliyor.

Avea inTouch 3 Kamera Özellikleri

Giriş seviyesi olduğunu defalarca söylediğimiz Avea inTouch 3 kamera konusunda büyük beklentiler içine girebileceğiniz bir cihaz değil. Çünkü 5 MP çözünürlük, otomatik odak, LED flaş, HDR ve panorama özellikleriyle çalışıyor. Kamera uygulamasını çalıştırdığınızda sağ kenarda foto ve video çekim tuşları göze çarpıyor. Bu sayede foto veya video modları arasında geçiş yapmak kolaylaşıyor. Avea inTouch 3 akıllı telefonunun kamera video çekimi sırasında fotoğraf çekmek isteyenleri de şaşırtıyor. Çünkü cihaz video çekimi yaparken aynı zaman da fotoğrafta çekebiliyor.

Avea inTouch 3 İle Çekilen Fotoğraflar

Avea inTouch 3 Kamera Avea inTouch 3 Kamera 2 Avea inTouch 3 Kamera 3

Avea inTouch 3 Teknik Özellikleri

  • 4.5 inç Geniş Ekran
  • Android 4.2.2 Jelly Bean İşletim sistemi
  • 5 Megapiksel Kamera
  • 1.3 GHz Çift çekirdekli işlemci
  • 1 GB RAM , 4 GB Dahili Hafıza
  • 135mmx 67.5mmx 9.2mm
  • 140gr
  • Siyah , Beyaz Renk Seçeneği
  • Avea Tema ve Ön Yüklü Avea Uygulamaları

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..