Ana Sayfa Etiketler Etiketler "Bodrum Apart"

Bodrum Apart

0 1430

Bodrum Apart ile Kumbahçe ve Türkbükü gibi Bodrum’un en gözde beldelerinde keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Kendinizi evinizde hissedeceğiniz kadar sıcak bir ortam da tatil yapmak ve konforunuzdan ödün vermemek çok önemli. Bu yüzden size Bodrum’un en merkezi, prestijli ve eğlence hayatının merkezinden evler sunuyoruz.

Serinlemek isteyenler için Bodrum Apart evlerinden doğruca bahçeye ve özel havuzunuza ulaşabilirsiniz. Evinizin Bodrum manzarasında kahvelerinizi yudumlayabilir ve güneşin batışına doğru rahatladığınızı hissedebilirsiniz.

Bodrum Apart evlerinde kalmanın ayrıcalıklarını hemen fark edebileceksiniz. Denize ve eğlence yaşamına olan yakınlığıyla dikkatleri üzerine çeken evlerimizde konforunuz için her şey düşünüldü. Yazlık tatiliniz boyunca rahat etmenizi sağlayacak olan BodrumApart evleri, tüm odalarında ve salonunda klima barındırmaktadır. Bu sayede dışarıda hava ne kadar sıcak olursa olsun evinize adım attığınızda serinliği hissedebileceksiniz.

Bodrum Apart Kumbahçe

Bodrum Kalesi’ni ve Bodrum’un eşsiz manzarasını evinizin terasından izleyebilirsiniz. Sadece 3 dairenin kullanımına izin verdiğimiz özel havuzunuz ile Bodrum’un kavurucu güneşinden sıyrılıp kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz. En az 6 kişinin tatil yapabileceği evlerimizde her tür eşya, mutfak gereçleri ve konfor bulunmaktadır.
bodrumapart-kumbahce
Aileniz veya sevdiklerinizle unutmayacağınız bir tatil yapmaya hazır olun! Yapımı henüz yeni bitmiş çiçeği burnunda bu yazlık dairemiz, butik bir site içerisinde yer almaktadır. Bodrum Apart evleri, Kumbahçe plajlarına, spor aktivitelerine, marketlere, barlar sokağına, mağazalara, restoranlara, Zeki Müren Müzesi’ne ve Halikarnas Disco’ya 150 metre mesafede bulunmaktadır.

Bodrum Apart Türkbükü

BodrumApart Türkbükü Köyiçi mevkiinde konumlandırılmış, huzur ve eğlenceye olan yakınlığıyla bilinen Menengiç evleri sitesinde yer almaktadır. Bodrum’un en çok konuşulan koyundaki en prestijli sitesinde kusursuz bir tatil yapabilirsiniz. Plajlara ve gece hayatına 50 metre mesafede olan evlerimiz, huzurlu ve eğlenceli bir tatil planlayanların uğrak yeri olarak göz dolduruyor.

bodrumapart-turkbuku
Söz konusu olan yazlık dairelerimizin yapımı yeni bitmiş ve merkezi noktalara yakınlığıyla hayallerin ötesinde bir tatil sunmaktadır. Yine bu evlerimizin de salon ve tüm odalarında klima bulunmaktadır. Bodrum’un sıcağını evinizin serin havasıyla unutup huzurlu bir tatile ilk adımı atabilirsiniz. Evinizden birkaç merdiven inerek özel havuza ulaşabilir ve Bodrum sıcağından kendi havuzunuzda serinleyerek kurtulabilirsiniz.

0 661

Bodrum apart kiralama sayesinde her daim renkli ve hareketli olan Bodrum’u yakından tanıyabileceksiniz. Geceleri olduğu kadar gündüzleri de hareketli bir hayat hüküm sürer gebonvillerle bezeli bodrum sokaklarında… Yıllardan beri yerli yabancı pek çok yelkenciyi buluşturan Bodrum CUP, eşsiz güzellikteki Ege kıyılarında dostluk rüzgarları estiriyor.

Bodrum’un Gizemli Güzellikleri

bodrum kaya mezarlari
Bodrum’un her köşesinde farklı bir hava ve atmosfer ile karşılaşmak mümkün. bunlardan birisi de şüphesiz ki tarihi mekanlardan biris olan Gündoğan’daki kaya mezarları. Geçmişte Bodrum’un ilk yerleşim yeri olarak hafızalara kazanınan Gündoğan, zamanın yerleşik bir yaşam süren Lelegler’i ait yüzlerce kaya mezar bulunmaktadır. Bodrum apart kiralama ile bu tarihi güzelliklerle dolu şehrin, mistik havasını soluyabilirsiniz. Bodrum’u ziyaret eden herkes kaya mezarları mutlaka görmek isteyecektir.

Bodrum myndos kapisi
Şehir duvalarının belki de en çok korunmuş bölümü Mydnos kapısı olarak bilinir. Geçmişten bugüne kadar ulaşan Mydnos kapısı, Büyük İskender‘in Asya seferindeyken buradan söz etmesiyle üne kavuşmuştur. Uğruna çok fazla kanların döküldüğü ve bir çok savaş gören duvarlar tekrar restore edilmiştir. İskender’in ordusu, şehri savunan Karyalı ve Perslere karşı mücadele vermiştir. Savaş zamanında Myndos kapısından çıkıp şehri çevreleyen su hendeği üzerindeki köprüyü geçip düşmana saldıran Halikarnalılar beklemedekileri bir savunma ile karşı karşıya gelirler. Bu savunmayla birlikte şehre kaçmaya başlayan Halikarnaslılar, Hendek üzerindeki köprünün çökmesi ve korkuyla kale kapılarının erken kapatılmasıyla büyük bir felaketle başbaşa kalırlar. İç kaleye doğru giden Halikarnaslılar şehrin bu bölümünü yakıp yıkarlar. Şehri ele geçiren Büyük İskender ise şehrin yönetimini prenses Ada ve 2500 askerden oluşan bir garnizona bırakıp kendi yoluna devam eder. Bodum apart kiralama size bu tarihe tanıklık eden şehrin tüm güzelliklerini sunuyor. Sizde savaşın izlerini ve tarih kokan Mydnos kapısı’nı görebilirsiniz!

Bodrum sarniclari

Bodrum’da yaşayan ve Bodrum’u gezmek için gelenlerin en çok rastladıkları şey şüphesiz sarnıçlardır. Neredeyse bu yarım adanın her yanında sarnıçları görmek mümkün. Örneğin Yalı beldesi ile Bodrum yolu üzerinde her iki kenarda da bir çok sarnıç görebilirsiniz. Genellikle dairesel bir yapıda ve kümbet şekilde yapılmışlardır. Bodrum apart kiralama ile bu sarnıçları gezmek tarihe tanıklık etmek anlamına geliyor. Yuvarlak yapıda olanların çoğunlukta olduğu sarnıçlar dışında nadiren küçük tüneli anımsatan ve dikdörtgen bir temel üzerine oturtulan sarnıçları da görmek mümkün. Bu sarnıçlar geçmiş dönemlerde su toplama ve depolama alanları olarak kullanılmıştır. Pek fazla görülmese de bazı sarnıçların giriş kapısı üzerinde kim tarafından ve hangi tarihte yaptırıldıkları yazmaktadır.

 

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..