Ana Sayfa Etiketler Etiketler "ddr3 ram fiyatları"

ddr3 ram fiyatları

0 10073

Ram fiyatları araştıran bilgisayar kullanıcıları, öncelikle ucuz olanları değerlendirmedir. Bu yazımızda sizlere DDR, DDR2 ve DDR3 Ram fiyatları hakkında güncel bilgiler vereceğiz.

İşe öncelikle Ram nedir? Sorusuna yanıtlar vererek başlamak istiyorum. Çünkü bu konuda da bilgisi olmayan kullanıcılar olabilir.

Ram Nedir?

Bilgisayarların performansını yakından etkileyen birime Ram adı verilmektedir. Eğer bilgisayarınız Ram bellek boyutu düşükse diğer birimler ne kadar güçlü olursa olsun oldukça yavaş çalışır. Bilgisayarınız ihtiyacı olduğu Ram bellekten daha az bir ram belleği varsa beklenen performansta çalışmayacaktır. Bu yüzden kullanıcılar Ram fiyatları araştırarak, bilgisayarları ile uyumlu DDR, DDR2 veya DDR3 ram satın alıp bilgisayarın performansını arttırmaktadır.

DDR RAM

ddr ram bellekGelişen teknolojiler Ram sektöründe de kendisini gösterdi. DDR teknolojisinin ilk üyesi olan DDR RAM, tek saat darbesinde 2 bitlik veri taşıyabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca sistem veri yoluyla aynı anda çalışabilen bellek olarak bilinmektedir.  Önceden sıkça kullanılan SD Ram’lere göre yaklaşık 2 kat daha fazla bant genişliği sağlamaktadır.  Ram fiyatları araştıran kullanıcılar eğer DDR ram arıyorlarsa kolaylıkla bulabilmektedirler.

DDR2 RAM

ddr2 ram bellek

DDR teknolojisinin giderek yayılmasıyla üretilmeye başlanan DDR2 ram, DDR’ın 2. Nesil ürünüdür. Bu Ram’ler de bir saat darbesinde 4 bitlik veri taşıyabilme özelliğine sahiptir. Ve tıpkı DDR Ram’de olduğu gibi sistem veri yoluyla aynı anda çalışabilen bellek olarak bilinirler. DDR ile kazanılan hız artışı sayesinde yonga üzerinde bulunan giriş/çıkış devrelerinin frekansları 2 kat arttırılarak sağlanmıştır. Eğer bilgisayarınız DDR ram kullanıyorsa ve sizde bilgisayarınızı hızlandırmak istiyorsanız Ram fiyatları araştırmaya şimdiden başlamalısınız.

DDR3 RAM

ddr3 ram bellekDDR teknolojisinin 3.nesil ürünü olan bu RAM, bir saat darbesinde 8 bitlik veri taşıyabilmektedir. Diğer çeşitlerinde olduğu gibi DDR3 Ram’de sistem veri yoluyla eş zamanlı olarak çalışabilmektedir. Kullanıcılarına sağladığı ilk temam yarar ise giriş/çıkış yolunu içeren bellek hücrelerinde 4 kata kadar hızlı kullanıma olanak sağlamasıdır. Sizde bilgisayarınızın performansını arttırmak ve programları, oyunları, web sayfalarını hızlı bir şekilde görüntüleyebilmek için Ram fiyatları arasından size en uygun olanı seçip sipariş vererek sahip olabilirsiniz.

 

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..