Ana Sayfa Etiketler Etiketler "discovery ile s3 mini karşılaştırması"

discovery ile s3 mini karşılaştırması

6 48771

General Mobile Discovery ile Samsung Galaxy S3 mini karşılaştırması yapmamızın en büyük nedeni; yorumlarda bu iki telefon arasında çok kullanıcı seçim yapamıyor olmasıdır. Akıllı telefon almak isteyenlerin aklında hemen 2 soru beliriyor;

  1. Alacağım telefonun fiyatı uygun mu?
  2. Cihazın performansı fiyatına göre iyi mi?

Aslında soruları olumlu şekilde yanıtlayan bir çok akıllı telefon bulunuyor. Fakat şimdi General Mobile Discovery ve Galaxy S3 mini karşılaştırmasıyla ikilemde kalan tüketicileri biraz daha bilgilendirmek istiyoruz. Bu yüzden makalemizin ismi General Mobile Discovery vs Galaxy s3 mini olarak belirlendi.

General Mobile Discovery vs Galaxy S3 mini

General Mobile Discovery ile Galaxy S3 mini Karşılaştırması

Veri Aktarım Hızı

Öncelikle iki cihazın veri aktarım hızına göz atalım. Discovery bu konuda S3 mini’yi geride bırakıyor. Çünkü 42 Mbps veri aktarım hızına sahip olan Discovery’e, Galaxy S3 mini 14.4 Mbps veri aktarım hızı ile karşılık veriyor.

Flash Desteği

Kullanıcıların mobil cihazlarında Youtube harici internet sitelerinde video izlemelerine izin veren Flash desteği General Mobile Discovery’de bulunuyor. Fakat Galaxy S3 mini modelinde maalesef flash desteği bulunmuyor. Bu da Discovery’i 2-0 öne geçirmiş oluyor.

Boyutlar

GM Discovery 134 x 68 x 7.59 mm boyutlarına sahip, Galaxy S3 mini ise, 121.6 x 63 x 9.9 mm boyutlarıyla hizmet veriyor. Hacimsel olarak neredeyse aynı boyutlara sahip olan iki akıllı telefon boyut konusunda birbirini geçemiyor.

Çizilmeye Dayanıklı Ekran

Corning Gorilla Glass 2 ekrana sahip olan GM Discovery, çizilmeye karşı dayanıklı bir ekran ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Samsung Galaxy S3 mini ise ekran konusunda böyle bir yapıyı bizlere sunmuyor. Daha güçlü ve ince yapısıyla Discovery üstünlüğünü korumaya devam ediyor.

Kamera

Fotoğraflarınızı kaliteli bir şekilde çekmeniz için mutlaka yüksek çözünürlüklü bir kameraya ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda da GM Discovery üstünlüğünü sürdürüyor. 8 MP arka kamerası bulunan cihaza 5 MP kamera ile S3 mini rakip olamıyor.

İşlemci

Quad-core 1200MHz işlemci ile çalışan Discovery rakibini her konu da geri de bırakmaya kararlı gibi gözüküyor. Çünkü Samsung Galaxy S3 mini NovaThor U8420 Dual-core 1000MHz işlemci ile çalışmaktadır. Unutmayın daha güçlü işlemci, uygulama ve oyunlarınız da sorunsuz gezinmek için önemli bir etkendir.

İşlemci Çekirdeği

İşlemci çekirdeği çoklu çekirdek gücü isteyen uygulama ve oyunlarda önemli bir rol oynamaktadır. Discovery dört çekirdekli bir işlemci ile çalışırken S3 mini modeli çift çekirdekli işlemciyle tüketicilere hizmet vermektedir.

Ekran Çözünürlüğü

Ekran çözünürlüğünün yüksek olması, izleyeceğiniz video, film ve görüntülerde olduğu gibi oynadığınız oyunlarda da kendisini göstermektedir. Bu yüzden yüksek çözünürlüğe sahip ekranlar her zaman ilk tercih olmaktadır. 720 x 1280 ekran çözünürlüğüne sahip olan Discovery, 480 x 800 ekran çözünürlüğüne sahip S3 mini’yi bu alanda da geride bırakıyor.

Ekran Büyüklüğü

Daha büyük ekran, daha keyifli mobil deneyim anlamına geliyor. Daha büyük ekran da oyun oynamak ve daha büyük ekran da film izlemek anlamına geliyor. %38 daha büyük bir ekran ile GM Discovery yine üstünlüğünü sürdürüyor. Çünkü 4.7 inç ekrana karşılık S3 mini’nin 4 inçlik bir ekranı var.

İncelik

Tasarımdan ödün vermeden inceliği korumak büyük ustalık işi… General Mobile Discovery 7.99 mm inceliğine sahipken S3 mini 9.9 mm inceliğiyle yine geride kalıyor. Daha ince ve hafif yapısıyla Discovery karşılaşmayı oldukça önde götürüyor.

Yüksek Çözünürlükte Video Kaydı

Video çekmeyi sevenler için kayıt esnasında yüksek çözünürlük olması oldukça önemlidir. 1080p video kaydı yapabilen General Mobile Discovey kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor. Samsung Galaxy S3 mini ise 720p video kaydı yapabilmektedir.

NFC Desteği (Temassız Hızlı Ödeme)

Market ve belirli ödeme noktalarında cihazınızı NFC okutucularına yaklaştırarak ödeme yapabilmenizi sağlayan NFC desteği, Discovery modelinde bulunmamaktadır. S3 mini de ise bulunmaktadır. General Mobile Discovery vs Galaxy S3 mini yazısında henüz ilk üstünlüğünü kuran cihaz NFC desteğini isteyenlere göz kırpıyor.

OLED Ekran

Genellikle daha geniş ve parlak renklere sahip olmasıyla dikkat çeken OLED ekranlar tüketicilerin dikkatini çekmektedir.  Bu konuda da S3 mini modelinin üstünlüğü göze çarpıyor. Cihaz Super AMOLED bir ekran ile hizmet verirken, GM Discovery ise IPS LCD ekran ile hizmet vermektedir.

Hafiflik

Rakibinden %11 daha hafif olan S3 mini 111 gram ağırlığıyla dikkat çekiyor. GM Discovery ise bu konu da rakibini 125 gram ile takip ediyor.

Sonuç

General Mobile Discovery ile Samsung Galaxy S3 mini karşılaştırması yapmadan önce Discovery modelinin üstünlüğünden haberdardır. Fakat tüketicileri daha çok bilgilendirmek ve sorulan sorulara cevap vermek açısından böyle bir karşılaştırma yapmayı uygun gördük. Sizin de gördüğünüz gibi Discovery’nin rakibine karşı ezici bir üstünlüğü var.

 

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..

Rastgele Haberler