Ana Sayfa Etiketler Etiketler "dslr fotoğraf makineleri"

dslr fotoğraf makineleri

DSLR fotoğraf makinelerinde segmentlere göre farklı çekim hızları bulunmaktadır. En yüksek enstantanelerde saniyede kaç kare çektiğini belirten 6, 5, 4 veya 3.5 gibi bir ibare vardır. Acaba bu herkes için önemli midir? Bize göre eğer seri çekim yapmayacaksanız bunun pek bir önemi bulunmamaktadır. Ama bir spor foto muhabiriyseniz, haber fotoğrafçısı iseniz , tiyatro fotoğrafçısı iseniz veya bir enstantane fotoğrafçısı iseniz çekim hızının önemi elbetteki büyüktür.

Tüketicilere DSLR fotoğraf makinesi üreten yaklaşık 14 tane üretici bulunmaktadır. Günümüz şartlarında hangi markadan alırsanız alın mutlaka iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. Şu marka iyidir veya şu marka kötüdür diye bir şey söyleyemeyiz. Fakat söylenebilecek bir şey var oda; fotoğraf makineleri arasında segmentler bulunmaktadır. Bu segmentler arasında da fark bulunmaktadır. Bu her marka için geçerli bir olaydır.

Eğer dijital bir fotoğraf makinesi 2 aydı modülden oluşuyorsa yani gövde ve optikten oluşuyorsa ve bu oluşum bir bayonet yada benzer bir sistemle ikiye ayrılabiliyorsa ve içerisinde de bir aynalar sistemi var ise bu DLSR fotoğraf makinesi anlamına gelmektedir. DSLR fotoğraf makineleri tek objeli ve aynalıdırlar. 13 – 14 ayrı firma DSLR fotoğraf makinesi üretimi gerçekleştirmektedir.

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..