Ana Sayfa Etiketler Etiketler "Samsung Galaxy S5"

Samsung Galaxy S5

0 8005

Discovery 2 vs Galaxy S5 karşılaştırmasında ülkemizin iki popüler markasını konuk ediyoruz. Bir köşe de 2013 yılının en çok satan akıllı telefonunu üreten General Mobile, diğer köşe de ise kalitesiyle tüm dünyayı saran Samsung. Her iki firmanında dikkat çeken cihazları TeknoDiyalog’da kozlarını paylaşıyor. Eğer bu iki cihazı yakından tanımak, artılarını ve eksilerini görmek istiyorsanız aşağıdaki karşılaştırma tablosunu inceleyebilirsiniz.

General Mobile Discovery 2 Samsung Galaxy S5 karşılaştırması belki sizin için bir önem arz etmiyordur. Fakat bu iki cihazı yakından incelemek ve farklarını görmek isteyen kullanıcılar için işte karşılaştırma tablosu!

0 1213

Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkacak? Konusu hala konuşuluyor ve üretici firma tarafından net bir tarih verilmedi ama…

İçinde bulunduğumuz Şubat ayında Barselona’da gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung tarafından düzenlenecek olan Unpacked 2014 Bölüm 1 etkinliği için davetiye dağıtımını başlattı. Samsung ve teknoloji dünyası için önemli bir etkinlik olan Mobil Dünya Kongresi 24 Şubat tarihinde yapılacak. Dağıtılan davetiyelerde özellikle 5 rakamına dikkat çekilmesi yeni amiral gemisi olacak olan Samsung Galaxy S5’in tanıtılma ihtimalini güçlendiriyor.

samsung-unpacked-2014

Daha önce Samsung Galaxy S5 hakkında ortaya atılan rivayetleri, çıkış tarihi hakkında söylentileri ve gelebilecek yeni özellikleri sizlerle paylaşmıştık. Bunlara göz atmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Geçen yıl New York’ta yapılan Unpacked etkinliğinde oldukça şaşalı bir şekilde tanıtılan Samsung Galaxy S4, bu yıl da aynı şeyin yapılacağı havasını veriyor. Ayrıca Barselona’da yapılacak yeni etkinlik için oluşturulan davetiyelerde 5 rakamı kendini farklı gösteriyor. Bunun ne anlama geldiği için yöneltilen sorulara ise Samsung cephesi cevap vermekten kaçınıyor.

Güney Koreli şirketin Galaxy S5′i mart veya nisan içinde piyasaya sürmek istediğine dair haberler daha önce de gündeme gelmişti. Samsung’un Galaxy S5′i yeni bir tasarım ve iris tarayıcısı gibi ekstra donanımlarla birlikte sunmak istediği de bir süredir konuşuluyor.

Geçtiğimiz ay Bloomberg’e konuşan Samsung Mobile’ın icracı başkan yardımcısı Lee Young-hee, Galaxy S3′ten S4′e geçiş sırasında müşterilerin fiziki açıdan iki cihaz arasındaki farkı yeterince iyi hissedemediğini ve bunun da pazar tepkisinin beklenenden daha düşük olmasına yol açtığını dile getirmişti.

Lee Young-hee S5 ile farklılık hissiyatını yeniden yaşatmayı amaçladıklarını dile getirmiş, ekran ve kapak hissindeki değişikliklerin işaretini vermişti. Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear’ın yeni versiyonunu da Galaxy S5 ile tanıtması bekleniyor.

Samsung Galaxy S5 Ne Zaman Çıkacak?

Cihazın 25 Şubat‘ta yapılacak Unpacked 2014 etkinliğinde, Barselona’da tanıtılması bekleniyor.

0 8443

Samsung Galaxy S5 hakkında her geçen gün artan rivayetler ve dedikodular cihazın ne kadar çok merak edildiğini gözler önüne seriyor. Galaxy S5 yeni söylentilere göre 2 farklı modelle kullanıcılara sunulacak…

Gerek teknoloji siteleri gerek sosyal medya sitelerinin katıldığı bu dedikodulardan alınan son bilgilere göre Samsung’un Galaxy S5 modeli plastik ve metal gövdeli olarak iki farklı cihaz olarak tanıtılıp satışa sunulacak. Daha önce bizimde haberiniz yaptığımız “Samsung Galaxy S5 Ocak Ayında Geliyor mu?” makalesinde cihazın Ocak ayında tanıtılacağı hakkında duyumlar dolaşıyordu. Hala bir grup 2014 yılının ilk çeyreğinde Galaxy S5’in kullanıcılar ile buluşacağını savunuyor.

Samsung Galaxy S5 hakkında şimdiye kadar bir araya gelen bilgiler şu şekilde;

Ekran 560 Ppi Mi Olacak?

Rivayetlerin bir bölümünü oluşturan Galaxy S5’in ekran özellikleri, yeni modelde 2560×1440 çözünürlüklü AMOLED bir ekranla kullanıcılara sunulacağı söyleniyor. 5 inç büyüklüğünde bir ekranda bu çözünürlük 560 ppi piksel yoğunluğu anlamına gelmektedir.

İşlemci 64-Bit Mi Olacak?

Koreliler de Samsung Galaxy S5 hakkında söylentiler ortaya atıyor. Bir kore web sitesi olan ittoday.co.kr’nin yayınladığı habere göre Samsung firması, 64-bit Exynos SoC’yi Galaxy S5 modeline entegre etmek konusunda zorluk çekiyor. Phonesreview.co.uk siyesine göre ise Galaxy S5’in tıpkı iPhone 5S modelinde karşımıza çıktığı gibi 64-bit bir işlemciyle çalışacağını savunuyor.

64-bit Exynos 5’in 8 çekirdeğinin tek seferde çalışabileceğini ve birden çok görevi tek seferde kontrol edebileceği söylenmektedir. Plastik gövdeye sahip Galaxy S4 modeli için de 4 çekirdekli Qualcomm işlemci kullanılacağı rivayetler arasında karşımıza çıkıyor.

Peki, Göz Tarayıcısı Olacak mı?

Söylentilere katılan bir başka web sitesi ise androidsas.com, bu siteye göre Galaxy S5 yine iPhone 5S modelindeki parmak izi tarayıcısına göz tarama teknolojini kullanarak karşılık verecek.  Patentbolt.com sitesinin ortaya attığı iddiaya göre ise Samsung, göz tarama teknolojisinin patentini almak için başvuru bile yaptı.

Rivayetlerin ardı arkası kesilmezsen bir diğer iddia ise cihazın 16 MP kamera ve 4 GB RAM ile tanıtılacağı yönünde. Samsung Galaxy S5’in hangi Android sürümüyle tanıtılacağı hakkında henüz herhangi bir rivayet, sızıntı veya söylenti bulunmuyor. Fakat en az 4.3 veya 4.4 ile geleceğini bekliyoruz.

Diğer Rivayetler

Bir başka Android sitesinin yaptığı açıklamaya göre Galaxy S5 modeli, su ve toz geçirmeyen yapısıyla dikkat çekecek. İnternet sitesi Samsung’un yeni modeli üretirken birçok farklı madde ile gövdeyi oluşturmayı denediğini savunuyor.

S4 modelinden daha kaliteli bir gövde yapmayı amaçlayan Samsung firması, Galaxy S5 modeliyle tüm tabuları yıkmaya çalışacak gibi görünüyor.

 

0 11994

Samsung Galaxy S5 modelinin Ocak ayı itibariyle tanıtılacağı bilgisi teknoloji dünyasında dalgalanmaya başladı. Buna ilk sebep ise iPhone 5S, Moto X, Xperia Z1 ve Nexus 5 cihazlarının tanıtılıp gördüğü ilgi Samsung’u harekete geçirebilecek olmasıdır.

Yukarıda belirttiğimiz cihazlar teknoloji dünyasına hızlı bir giriş yaptı ve çok yakın zamanda satışlar başlayacak.  LG ile Google işbirliğinde piyasaya sürülecek olan Nexus 5 ile beraberinde Samsung SX serisinin içinde bulunduğu segmente göre akıllı telefonların rekabet ortamı iyice kızışıyor. Bu duruma göre gün yüzüne çıkan haberler Samsung Galaxy S5’in daha erken bir tarihte tanıtılabileceğine işaret ediyor.

Temsilidir.

Temsilidir.

Daha önce sızdırılan bilgilerde Galaxy S5 modelinin 2014 Nisan ayı içerisinde tanıtılacağı söyleniyordu. Fakat yeni gelen bilgilere göre bu tarih biraz erkene alınmış gibi gözüküyor. Amerika Birleşik Devletleri / Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES 2014’te Galaxy S5’in tanıtılması bekleniyor. Etkinlik ise 2014 yılının hemen başında düzenlenecek.

Mart 2014 En Geç Tarih!

CES etkinliği her yılın Ocak ayı içerisinde düzenlenmektedir. O yıl içerisindeki iddialı cihazların tanıtıldığı bu etkinlikte Samsung Galaxy S5’in Ocak veya Şubat ayında tanıtılması bekleniyor. Oluşabilecek bir aksilikte ise en geç tarih Mart 2014’ü işaret ediyor!

15 93756

Bir iletişim devi olan Samsung şirketinin bu yılın ilk çeyreğinde en çok kar getiren şüphesiz ki Galaxy S4 modeliydi. Samsung, bu karlı atılımı yakında çıkartacağı Galaxy S5 modelinde de devam ettirmeyi planlıyor. 2014 yılında Samsung’un kahramanı olacak olan Galaxy S5 hakkında söylentiler şimdiden dolaşmaya başladı.

Popüler Haberler

Bizi Takip Edin..