Ana Sayfa Bilişim Galaxy Note 3 + Gear Türkiye’de!

Galaxy Note 3 + Gear Türkiye’de!

6 37292

Tüketiciler tarafından büyük bir merakla beklenen Samsung Galaxy Note 3 ve Galaxy Gear akıllı saati artık Türkiye’de!

15 – 25 Ekim tarihleri arasında ön siparişe başlayacak olan firma, yeni akıllı cihazını ve bununla uyum içerisinde çalışan akıllı saati Gear‘ı kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Yoğun bir ilgi ile karşılaşacaklarını savunan Samsung cephesi, tüketicilere daha geniş bir ekran ve daha çok işlev sunacak.

Optimize edilmiş S Pen sayesinde artık kullanıcılar işlemleri daha hızlı ve daha keyifli bir biçimde sonuçlandıracak. Galaxy Note 3’de karşımıza çıkacak olan optimize edilmiş S Pen’in özellikleri ise şu şekildedir;

  • Temassız Komut
  • Görev Notu
  • Karalama Defteri
  • S Finder
  • Kalem Penceresi
  • Çoklu Pencere
  • Doğrudan Kalem Girişi

5.7 inç’lik tam HD Super AMOLED ekrana sahip olan Samsung Galaxy Note 3 kullanıcılarına, 1920 x 1080 çözünürlüğü sunmaktadır. Arka kamerası 13 MP olan cihazın bunu destekleyen 2 MP çözünürlüğünde bir de ön kamerası bulunmaktadır. Çift kamerası tüketicilere çift kayıt özelliği de sunmaktadır. Video kaydını full HD çözünürlüğünde yapabileceğiniz Note 3 ile kamera modunda fotoğraflarınıza bir çok efekt verebilirsiniz.

32 GB dahili depolama alanı ile hizmet verecek olan Galaxy Note 3, microSD sayesinde 64 GB’a kadar genişletilmektedir.

Galaxy Gear

Samsung’un “Akıllı Özgürlük” sloganı ile birlikte kullanıcılar ile buluşturduğu Galaxy Gear isimli akıllı saati ise Note 3 ile tek vücut olacak gibi görünüyor. 800 MHz işlemci ile çalışan saat, 1.63 inç ekrana sahip ve 1.9 MP kamerasıyla fotoğraf çekimi yapabiliyor. Boyutu küçük olabilir ama işlevleri gerçekten boyundan büyük olan bu akıllı saat 720p video çekimi yapabiliyor ve bu videoları oynatabiliyor. Bluetooth 4.0 bağlantı noktası sayesinde cihazınız ile sürekli bir paylaşım halinde olan cihaz, standart Li-iyon 315 mAh pil ile çalışmaktadır.

4 GB dahili depolama alanına sahip olan Galaxy Gear, 512 MB RAM ile gücüne güç katmaktadır. Samsung’un verdiği Apps ve ChatON gibi hizmetlerden de bu akıllı saat sayesinde faydalanabilirsiniz. 73.8 gram ağırlığındaki akıllı saat, hareket sensörü ve Jireskop özelliklerini de bünyesinde barındırmaktadır.

BENZER MAKALELER

6 Yorumlar

Yanıtla