Ana Sayfa Cep Telefonu Android Galaxy Note 3 İçin Yapılan İlk Testler

Galaxy Note 3 İçin Yapılan İlk Testler

Galaxy Note 3 tanıtımıyla tüm dünyaya bu harika tablet – telefon melezi olan cihazı sunan Samsung,  Galaxy Note serisinin en taze üyesini binlerce basın mensubunun önünde Unpacked Bölüm 2 etkinliği sayesinde tasarım ve teknik detayları konusunda önemli bilgileri paylaştı. 

Bölgelere göre farklı işlemciler ile donatılan Galaxy Note 3 modeli, 5.7 inç büyüklüğündeki geniş, full HD Super AMOLED ekranıyla kullanıcılar üzerinde müthiş bir etki bırakıyor.  LTE desteği bulunan ülkelerde Qualcomm destekli Snapdragon 800 işlemcisiyle çözüm bulan Samsung firması, henüz LTE altyapısı bulunmayan ülkeler için ise yeni nesil Exynos Octa 5420 birimiyle kullanıcılarına çözüm sunmaktadır.

Galaxy Note 3 kullanıcılarına 3 GB RAM ve USB 3.0 desteği gibi bazı yenilikler sunuluyor. 4K video çekebiliyor olması da Note ailesi için yine ayrı bir ilk ve yenilik olarak göze çarpmaktadır. Atlanmaması gereken çok önemli bir detay ise; Türkiye’de satışa başlanacak olan Note 3’de Exynos 5 octa işlemcili 5900, 4K video özelliği bulunmayan bir model olarak kullanıcılara sunulacak.

İlginizi Çekebilir >> Galaxy Note 3 Tanıtıldı

Cihazının tanıtımının ardından yurtdışındaki büyük bir teknoloji sitesi Snapdragon 800 işlemcili Note 3 modelinin ilk test sonuçlarını yayınladı. Modelin test sonuçlarında da görüldüğü üzere mobil dünyanın en güçlü cihazı şimdilik Galaxy Note 3!

İlk yapılan testte CPU hızı kontrol edilmektedir. BenchmarkPi (düşük olan daha iyidir) sonuçlarıyla karşımıza çıkan Galaxy Note 3 modelinin en iyi sonucu elde ettiğini rahatlıkla görebiliyoruz.

Note 3 Test Sonuçları CPU

 

Linkpack testinde (yüksek olan daha iyidir) ise cihazların genel performansına bakılmaktadır, Note 3 modelinin bu test sonucunda da en iyi performansı göstererek rakiplerini geride bıraktığını görebiliyoruz.

Note 3 Test Sonuçları Performans

 

AnTutu Benchmark testinde Android cihazın, CPU, RAM, bellek, 2 ve 3 boyutlu grafik, SD kart okuma / yazma ve veritabanı okuma / yazma hadiselerindeki performansları ölçülmektedir. Note 3 bu kategoride de başarılı bir sonuç alıyor. Fakat LG G2’nin gerisinde kalmaktan kurtulamıyor.

Note 3 Test Sonuçları AnTuTu

GLBenchmark (yüksek olan daha iyidir) testinde ise cihazların grafik işlemci performansını ölçülmektedir. Bu testin sonucunda da Galaxy Note 3 modelinin rakiplerini geride bıraktığını görebiliyoruz. Android 4.3 işletim sistemi ile çalışan ve bu yüzden OpenGL ES 3.0 desteği bulunan Note 3’ün rakiplerini geride bırakması beklenen bir olaydı zaten.

Note 3 Test Sonuçları Grafik işlemci

5

 

Web sitelerinde sıkça kullanılan JavaScript performansını test eden SunSpider testinde de yine Galaxy Note 3’ün rakiplerinin önünde olduğunu görüyoruz.

11 copy

 

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla