Ana Sayfa Cep Telefonu Galaxy Note 3 Tanıtıldı

Galaxy Note 3 Tanıtıldı

Galaxy Gear ile dün akşam ki UnPacked etkinliğinde tanıtılması beklenen Galaxy Note 3, beklentileri boşa çıkarmayarak Samsung tarafından tanıtıldı.

Samsung’un üretmiş olduğu Galaxy note ailesinin en yeni, en hızlı, en gelişmiş en ince, en büyük ve en hafif ferdi olarak kullanıcılara sunulan Galaxy Note 3, S Pen’de yapılan değişiklikler ile de göze çarpmaktadır.

Teknik özelliklerinde iyileştirmeye ve geliştirmeye giden Galaxy Note 3, Note 2’deki full HD AMOLED ekranı kullanmaya devam ederken boyutunu 5.7 inç’e kadar çıkarttı. Kalınlığı 8,3 mm olan Note 3’ün ağırlığı ise sadece 168 gr olarak açıklandı. 3 GB RAM ile hızlandırılan cihaz 3.200 mAh batarya ile oldukça güçlü bir sisteme sahip olduğunu kanıtlıyor. 13 MP kamerasıyla beklentileri bozmayan Note 3, CRI LED flaş sayesinde kullanıcıların dikkatini çekiyor. Smart Stabilization Akıllı Dengeleme özelliği ile gelen kamerasına ek olarak akıllı cihaz CAT4 Carrier Aggregation teknolojisi ile çoklu frekansı da destekliyor.

Samsung-Galaxy-Note-3

 

Geliştirilmiş S Pen ve Temassız Komut

Note serisinin en yeni üyesi olan Galaxy Note 3’ün en çok ilgi çeken özelliklerinden birisi de S Pen’in geliştirilmesi ve Air Command yani temassız komut verme özelliğini kazanmış olmasıdır. Eğer kalem kullanmayı tercih etmeyen kullanıcılardan biriyseniz geliştirilmiş S Pen size kolay ve hızlı kullanımı sunmaktadır. Yeni S Pen sayesinde dilediğiniz görevleri kısa sürede yerine getirebilir ve kolayca not tutabilirsiniz.  Samsung Galaxy Note 3’ün geliştirilen donanımsal özelliği sayesinde ekranlar arasındaki geçişleriniz oldukça kolaylaştı. Diğer bir deyişle tüm komutları ezberlemek veya farklı menülere bakmak zorunda kalmaksızın temassız komut ile istediklerinize kolayca ulaşabileceksiniz.

Galxy-Note-3

Temassız Komut ile Neler Yapılabilir?

Action Memo (Görev Notu) sayesinde el yazınızla notlar hazırlayabilir, yazım işlemini tamamladıktan sonra ise formatlı içeriğe dönüştürebilirsiniz. Görev notu yapacağınız işlevleri otomatik olarak uygulamanızı sağlamakla beraber arama yapabiliyor ve telefon rehberinize yeni kişileri kolayca ekleyebiliyor. Bunlarda yetmezmiş gibi harita üzerinde yer aratabiliyor ve buna benzer pek çok işlevi otomatik bir biçimde sonuçlandırabiliyor.

Bir Önceki Note 3 Haberimiz: Galaxy Note 3 Son Şeklini Aldı

Scrapbook (Karalama Defteri) sayesinde birçok farklı siteden gelen bilgileri tek bir noktada toplayabilir ve daha sonra kullanmak için depolayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz anda Karalama Defteri içerisinde bulunan tüm bilgileri görüntüleyebilir, görselleri gezebilir ve videoları izleyebilirsiniz.

Screen Write (Ekran Notu) ise adından da anlayabileceğiniz gibi ekranınızı tam boy olarak kaydetmeyi ve ekran üzerine notlar almayı sağlamaktadır. Note 3’de bulunan S Finder sayesinde ise cihaz içerisinde detaylı bir biçimde arama yapabilirsiniz.

Pen Window (Kalem Penceresi) ise S Pen’i not yazmak dışında kullanabileceğiniz görevlerden sorumlu özelliktir. Kalem Penceresi sayesinde ekranın istediğiniz bir bölümüne pencere çizerek diğer işlemlerinizi aksatmadan başka işlemlere bakabilirsiniz.

Galaxy-Note-III

Daha Yumuşak Bir Tasarım

Note 2 modeline göre daha şık bir tasarımla kullanıcılar karşısına çıkan Galaxy Note 3, yumuşak, renkli ve daha dokulu hatlara sahip bir arka plan ile tüketicilere sunuldu. Jet siyah, klasik beyaz ve uçuk pembe renkleriyle satışa sunulacak olan Note 3’ü yalnızca bu renklerde kullanmak istemeyenler için farklı renklerle bezenmiş arka kapaklarda takılabileceğini söylemeden geçmeyelim.

Not: Samsung Galaxy Note 3’ün satışına 25 Eylül 2013 tarihi itibariyle başlanacağı söylenmektedir. Bu yılın sonuna kadar ise tüm dünya pazarında yerini almış olacağı biliniyor.

Galaxy Note 3 Fiyatı

Note 3 satışları Türkiye’de henüz başlamamıştır. Başladığı zaman blog.teknodiyalog.com adresine en uygun fiyatı bulabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

1 Yorum

Yanıtla