Ana Sayfa Cep Telefonu Galaxy Note 3′te Tek Elle Kullanım ve Ekranı Küçültme Nasıl Yapılır?

Galaxy Note 3′te Tek Elle Kullanım ve Ekranı Küçültme Nasıl Yapılır?

0 27321

Galaxy Note 3 ekran büyüklüğü bakımından tek elle kullanım konusunda kullanıcıları biraz zorluyor. Peki, cihazı tek elle kullanmak için ekranı küçültemez miyiz?

Elbette bu yapılabilir. Peki ama nasıl?

Bazı cihazları ekran boyutundan dolayı tek elle kullanabilirsiniz. Üreticilerin bir kısmı ekranı küçük olan akıllı telefonların daha iyi olduğunu savunuyor. Fakat büyük bir kesim ise cihaz ekranlarının büyük olmasını hem web sayfalarında gezinme hem de multimedya öğelerinin oynatılmasında daha kaliteli olduğunu düşündükleri için büyük ekranı tercih ediyorlar. Android dünyası da yeni üretilen cihazlarda biraz daha büyük ekranlı cihazlarla karşımıza çıkmaktadır.

Şüphesiz büyük ekranlı telefonlar kategorisinin tek hakimi Galaxy Note serisi sayesinde Samsung. Firma Galaxy Note 3 modelinde kullanıcılarına tek elle kullanım özelliği de sunmaktadır. Tek elle kullanım modu sayesinde cihaz ekranı küçülüyor ve Galaxy Note 3’ü tek elle kullanma imkanı doğuyor.

Note 3’de yapılacak küçük bir ayar sonrasında; Arama Ekranı, Klavye, Kilit Ekranı ve Hesap Makinesi gibi tüm kullanıcı arayüzünü tek elle kullanabilirsiniz. Tüm ekranların istenilen seviyeye çekilerek ekran boyutunun küçültülmesi dikkat çekici bir Note 3 özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Ayarlar > Kontroller > Tek Elle Kullanım yollarını izleyerek tüm detayları inceleyebilirsiniz. “Tüm Ekranlar İçin” tek elle kullanım modunu aktif hale getirdikten sonra tüm bölümleri tek elle kullanabilirsiniz. Aşağıdaki 2 videoda bunların nasıl yapıldığını rahatça görebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla