Ana Sayfa Cep Telefonu Galaxy Note 4 Gizli Özellikleri

Galaxy Note 4 Gizli Özellikleri

0 8516

Samsung piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarında kullanıcılarına bir çok farklı özellik sundu. Galaxy Note 4 gizli özellikleri haberimizde de bu kimileri tarafından gereksiz görülen özelliklere dikkat çekeceğiz. Cihazın TouchWiz arayüzünde karşımıza çıkan ve bir çok kullanıcının haberi bile olmayan bu özellikler sizin de hoşunuza gidebilir.

Cihazın büyük ekrana ve S Pen özelliğine sahip olması nedeniyle bu özelliklerin gizli kaldığını sadece biz değil Samsung’da düşünüyor. Çünkü firma resmi blog adresi olan Samsung Tomorrow’da bu özelliklere açıklık getirdi. Galaxy Note 4 gizli özellikleri kullanıcıların bulmakta zorlanacağı fakat gerçekten fayda sağlayabilecek 10 farklı özellikten oluşuyor. Şimdi dilerseniz o özellikleri inceleyelim.

Samsung Galaxy Note 4 Gizli Özellikleri

1. Mesajdaki Bağlantıların Ön izlemesi

Birisi size mesaj olarak bir bağlantı gönderirse önizleme özelliğini kullanıp bağlantıda neler olduğunu öğrenebilir ve zaman kazanabilirsiniz. S Pen’i gelen bağlantı üzerinde gezdirip, bağlantıda neler olduğunu görebilirsiniz.

galaxy note 4 gizli özellikleri

2. S Planner Kalem Girişi

Galaxy Note 4′ün S Planner uygulamasına girip istediğiniz bir tarihe uzun bastığınızda karşınıza bir pencere çıkıyor. Bu pencere S Pen ile tarih ve saat bilgisi yazarsanız telefonunuz otomatik olarak zamanı algılayıp sizin için o tarihe bir hatırlatma kuruyor.

galaxy note 4 gizli özellikleri

3. Toplantıda Ses Kaydı

Note 4 toplantı modundayken 8 farklı yönden gelen sesi ayırt edip kayıt altına alabilir. Kalabalık bir ortamda yaptığınız kayıtları daha sonra dinlerken bazı sesleri aradan çıkartıp dilediğiniz sesi dinleyebilirsiniz. Galaxy Note 4 gizli özellikleri haberimizde sırada arayan bilgisini gösterme özelliği var.

galaxy note 4 gizli özellikleri

4. Arayan Bilgisi Gösterme

Başlığa bakıp her telefon arama bilgisi gösteriyor diyebilirsiniz. Ama Galaxy Note 4, sizin arayan kişi hakkında pek çok bilgiyi arama ekranında gösterebiliyor. Örneğin arayan kişinin doğum gününü, son görüşme tarihinizi veya aranızdaki mesajlaşmayı. Size onu hatırlatabilecek bilgileri ekranda göstererek faydalı olabilecek bir özellik olduğunu gösteriyor. Bu özelliği aktif etmek için; Ayarlar -> Aramalar -> Arayan Bilgisi Göster adımlarını izlemeniz gerekiyor.

galaxy note 4 gizli özellikleri

5. Otomatik Kamera Pozlaması ve Odak Ayarı

Tıpkı iPhone’da olduğu gibi her zaman detaylı ve net fotoğraflar çekebilmenizi sağlayan Galaxy Note 4‘te, otomatik pozlama ve odak ayarı yapılabiliyor. Bu sayede görselik belirli bir noktasına basılı tutarak odaklanma çevresini bulanık bir hale getirebiliyorsunuz.

galaxy note 4 gizli özellikleri

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla