Ana Sayfa Cep Telefonu Samsung Galaxy Galaxy S5 Bilinmeyen Özellikleri

Galaxy S5 Bilinmeyen Özellikleri

0 1134

Samsung Galaxy S5 satışa çıktığı günden beri teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. Kullanıcıların bir çoğu cihazın teknik özelliklerine hakim olsa da, hala bilinmeyen özeller olduğunun farkında değil. Bu haberimizde Samsung Galaxy S5 bilinmeyen özellikleri nelerdir? Konusunu gündeme getiriyoruz.

İlgili >> Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 Gizli Özellikleri

Kalem Ayarı

s5 kalem ayarları

Samsung Galaxy S5′in “Ekran Ayarları” bölümüne girip, “Dokunmatik Hassasiyetini Arttır” seçeneğini aktif hale getirin. Böylece Tıpkı Sony Xperia Z Ultra modelinde olduğu gibi cihazınızı kalem ile kullanabilirsiniz.

Çalma Listesi

s5 çalma listesi

Cihazınızla müzik dinlerken, Galaxy S5′i yatay konuma getirin. Böylece cihazınız benzer şarkıları gösterecektir. Bu da çalma listenizi hızlıca düzenleyebilmenize olanak tanımaktadır.

Toolbox

s5 toolbox

Samsung Galaxy S5′in bilinmeyen özelliklerinden birisi de Toolbox, sık kullandığınız uygulamaları hızlıca başlatabilmenizi sağlayan özellik sayesinde uygulamalarınızı hızlı ayarlar menüsü altına da kolayca ekleyebilirsiniz.

Dosya Gizleme

s5 dosya gizleme

Galaxy S5 sunduğu kullanıcı ayarları sayesinde uygulama, ses, müzik, video ve resim gibi öğeleri gizleyebilmenizi sağlar.

Çocuk Modu

s5 çocuk modu

Kardeşiniz, çocuğunuz veya komşunun çocuğu sürekli telefonunuzdan oyun oynamak mı istiyor? Cihazı çocuk moduna getirip, çocukların kullanabileceği basit bir arayüze sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede çocuklar cihazınızla sadece oyun oynayabilir başka hiç bir işlem yapamaz.

Hızlı Kamera Açma

s5 hızlı kamera açma

Samsung Galaxy S5 kilit ekranındayken hızlıca kamerayı açmak isterseniz, kamera simgesini yukarı doğru itmeniz yeterli olacaktır. Böylece hemen fotoğraf veya video çekebilirsiniz.

 Sanal Tur ve Shot

s5 sanal tur ve shot

Daha önce görmediğimiz bir özelliği ilk kez Galaxy S5 ile keşfediyoruz. Sanal Tur özelliği, gezdiğiniz yerlerde çektiğiniz fotoğraflarla sizi sanal bir tura çıkartıyor. Shot özelliği ise çekilen fotoğraflar hızlı ve kolayca düzenlenebiliyor.

Çoklu Mesaj Desteği

s5 çoklu mesaj desteği

Samsung Galaxy S5 bilinmeyen özellikleri haberimizde sıra 25 kişiye kadar ekleyebileceğimiz öncelikli gönderilecekler listesine geldi. En çok mesaj gönderdiğiniz kişileri buraya seçip işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Arayan Bilgisi

s5 arayan bilgisi

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle “Çağrı Ayarları” bölümüne girip, “Arayan Bilgisini Göster” seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. Böylece sizi arayan kişiyle en son ne zaman konuştuğunuzu ve mesajlaştığınızı ekranda görebiliyorsunuz.

Çağrı Bildirimi

ios çağrı bildirimi

Ayarlara girin ve çağrı bildirim pop up seçeneğini aktif edin. Böylece birisi sizi aradığında ekrandaki uygulamalara kapanmaz. Arama ekranın üst tarafına yerleşir.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla