Ana Sayfa Cep Telefonu General Mobile Discovery Format Atma

General Mobile Discovery Format Atma

0 1599

General Mobile Discovery format atma işlemi ile cihazınızdaki tüm verileri silip, ilk aldığınız günkü haline dönmesini sağlayabilirsiniz. Cihazınızda karşılaşacağınız bazı aşılamayan problemlerin ardından ilk aldığınız güne sıfırlamak isteyebilirsiniz. Bunun için bir kaç adım izlemeniz gerekiyor. Detaylar haberimizde.

discovery-format-nasil-atilir

General Mobile Discovery Format Nasıl Atılır?

Eğer cihazın ayarlarına erişebiliyorsanız fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Fakat erişemiyor sadece cihazı açabiliyorsanız veya cihazınıza virüs bulaştıysa General Mobile Discovery format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları sırayla uygulayın.

  1. Öncelikle cihazınızı kapatın ve bataryayı çıkartıp 3-4 saniye sonra tekrar takın.
  2. Ses Açma + Power tuşlarına aynı anda basılı tutun. Discovery logosu ekrana yansıdıktan sonra Power tuşundan parmağınızı çekin ve Ses Açma tuşuna basılı tutmaya devam edin.
  3. Şimdi General Mobile Discovery ekranına Recovery bölümü gelecektir. Wipe data factory reset yazısına Ses Kısma Tuşu yardımıyla gelin ve Power Tuşuna basılıyken Ses Açma tuşuna basarak o bölümün içerisine girin.
  4. Şimdi ki bölümde Yes delete user all (evet bütün kullanıcıları sil) seçeneğine yine Ses Kısma tuşu yardımıyla gelin ve Power tuşu basılıyken Sesi Açma tuşuna basın. Böylece General Mobile Discovery format atma işlemi otomatik olarak başlayacaktır.
  5. Son adımda ise reboot system now üzerine gelin ve Power Tuşuna basılı tutarken Sesi Açma tuşuna basın.

General Mobile Discovery Format Atma Videolu Anlatım

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla