Ana Sayfa Cep Telefonu General Mobile Discovery Gizli Kalmış Özellikleri

General Mobile Discovery Gizli Kalmış Özellikleri

0 14004

General Mobile Discovery gizli kalmış özellikleri haberinde sizlere biraz telefonu kurcaladıktan sonra bulabileceğiniz özellikleri paylaşıyoruz. Daha önce de buna benzer bir haber de sizlere Discovery’nin bilinmeyen özelliklerini soru cevap şeklinde vermiştik dilerseniz o haberimizi de “General Mobile Discovery Bilinmeyen Özellikleri” başlığından inceleyebilirsiniz.

Binlerce kişi ile birlikte bende bir Discovery aldım ve aylardır sorunsuz olarak kullanmaktadır. Küçük ipuçları ile cihazınızı nasıl daha kullanılabilir bir hale getireceğinizi açıklamaya çalışacağım. Discovery kullanıcıları bu gizli kalan özelliklerinden bazılarını biliyor olabilir. Fakat bilmeyenler için gün yüzüne çıkartmakta bir zarar olacağını zannetmiyorum.

General Mobile Discovery Gizli Kalmış Özellikleri

1- Tuş takımı ekranında yani arama ekranında tuşları sola doğru kaydırdığınız zaman klavye ile karşılaşıyorsunuz. Böylece arama yapmak istediğiniz kişinin harflerini yazarak kısa sürede dilediğiniz kişiye ulaşıp arayabiliyorsunuz.

Discovery Gizli Özellikler Discovery Gizli Özellikler2

2- Arkada çalışan uygulamaları hızlı bir şekilde kapatmak için ortadaki tuşa basılı tutun ve arkadaki uygulamaları gördüğünüzde telefonu sallayın. Bu sayede tüm uygulamaları tek seferde kapatabilirsiniz.

Discovery Gizli Özellikler3Discovery Gizli Özellikler4

3- Ekran fotoğrafını çekmek ilk günler hep sorun olmuş kimse bulamamıştı. Daha önce ki General Mobile Discovery haberimizde buna yer vermiştik. Ama göremeyenler için bir kez de burada söyleyebiliriz. Güç ile ses kısma tuşlarına aynı anda bastığınız screenshot yani ekran görüntüsü alabilirsiniz.

4- Eğer müzik dinliyorsanız ve ekran kilidi kapalıysa ses açma – kapama tuşlarından birine basılı tutarak bir diğer şarkıya geçiş yapabilirsiniz. Eğer isterseniz müzikler telefonunuzu salladığınızda da değişebilir. Bunun için Müzik -> Ayarlar -> Sallama İşlevi menüsüne girip sallama işlevini aktif etmeniz gerekmektedir.

General Mobile Discovery gizli kalmış özellikler sizlere sunulmaya devam edecektir. Takipte kalın :)

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla