Ana Sayfa Cep Telefonu Android General Mobile Discovery Kitkat Güncellemesi Yayınlandı!

General Mobile Discovery Kitkat Güncellemesi Yayınlandı!

0 1887

general mobile discovery kitkatGeneral Mobile Discovery KitKat güncellemesi uzun zamandır bekleniyordu. Cihaz üzerinden olmasa da resmi internet sitesinde 4.4 güncellemesi sonunda geldi!

Benimde içerisinde bulunduğum Discovery kullanıcılarının merakla beklediği ve artık sabırsız kaldığı o güncelleme bugün yayınlandı. Daha önce cihaz üzerinden otomatik yaptığımız güncellemeler oldukça kolaydı. Fakat General Mobile Discovery KitKat güncellemesi biraz uzun bir yoldan yapılacak. Şimdi sizlere güncellemeyi nasıl yapacağınızı adım adım anlatacağım.

NOT: Bu güncelleme 4GB versiyonu içindir 16GB versiyonu kullananlar sistem güncellemesi bölümünden otomatik güncelleyebilirler.

General Mobile Discovery Kitkat Güncellemesi

Kuruluma başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler;

  • Discovery KitKat güncellemesi sonrasında cihazınızdaki tüm verilerin silineceğini sakın unutmayın! (rehber, fotoğraflar, videolar ve mesajlarınız)
  • Verilerin kaybolmaması için cihazınızı mutlaka yedekleyin. Bunun için Android marketten yedekleme programlarını kullanabilirsiniz.

General Mobile firmasının yaptığı açıklamaya göre güncelleme sonrasında “SIM kart rehber hafızası ve MicroSD hafıza kartınızdaki veriler silinmez.” Fakat siz yine de tedbirinizi alıp cihazınızda kaybolmasını istemediğiniz her şeyi yedekleyin.

Güncelleme Dosyasını İndirme ve Kurma

1. Öncelikle General Mobile Discovery KitKat güncellemesi için dosya indirmeniz gerekiyor. Bu dosya 634 MB büyüklüğünde bir dosya. Dosyayı indirmek için “Buraya Tıklayın.

Not: Dosyayı cihazınıza yükleyebilmeniz için 2 GB boş alanınız olması gerekiyor.

2. Bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasına çift tıklayıp çalıştırmayı başlatın.

3. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda kurulum başlayacaktır. Kurulumun yapıldığı yeri kesinlikle değiştirmeyin. “Install” butonuna tıklayıp kurulumun devam etmesini sağlayın. Resimde yeşil alanla gösterilen kurulum yerinde değişiklik yapmayın ve kurulum tamamlanana kadar bekleyin.

general mobile discovery kitkat

4. Kurulum sürecinde “driver yükleme” uyarısı alabilirsiniz. Program kurulduktan sonra da driver kurulu uyarısı alacaksınız. Bu adımda “Bu sürücü yazılımını yine de yükle” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

general mobile discovery kitkat2

 

5. Kurulum tamamlanınca ekrana gelen uyarıya “Exit” diyerek kurulumu bitirmelisiniz.

discovery kitkat güncellemesiGeneral Mobile Discovery KitKat güncellemesi için gerekli programı kurduk. Şimdi sıra geldi programın çalıştırılmasına…

Programın Çalıştırılmasıgeneral mobile discovery

1. Öncelikle Discovery’nin güç tuşuna basıp cihazı kapatmanız gerekiyor.
2. USB kablosunun telefona takılı olmadığından emin olun.

Siz programın kurulumunu tamamladıktan sonra program otomatik olarak açılacaktır. Masaüstüne oluşan kısayolla da programa giriş yapabilirsiniz. Şimdi güncelleme için yapmanız gereken adımları aşağıdan takip edebilirsiniz.

3. Programda Options seçeneğine tıklayın ve “CheckSWVer” butonundaki tiki kaldırın.
4. Program ana menüsündeki “Download” butonuna tıklayın.
5. USB kablonuz ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. (Telefon kapalıyken)

discovery kitkat güncellemesi

6. Cihazınıza bilgisayara bağlayınca işletim sistemi driverları yüklemeye başlayacaktır. Yaklaşık 3 dakika sonra cihazınızın driverları bilgisayara yüklenecektir.

driver yukleme

7. Driver yüklenme işlemi sona erdikten sonra USB kabloyu çıkartıp tekrar takın. Sonrasında yazılım güncelleme işlemi otomatik başlayacaktır.

kitkat yukleme

8. Resimde gösterilen sarı çubuk %100 dolunca “OK” işareti belirecektir. Bunu gördükten sonra anlayabilirsiniz ki cihazınıza artık KitKat yüklendi.

gm discovery kitkat

 

Evet arkadaşlar hepimizin hasretle beklediği General Mobile Discovery KitKat güncellemesi sonunda geldi ve adımları uygulayıp cihazımıza yükledik. Bakalım herhangi bir hatası, eksiği var mı? Bu kadar gecikmeden sonra aslında hiç birimizin hataya ve eksiğe tahammülü yok bunu iyi biliyorum. Yine de General Mobile, oluşabilecek hataları kendilerine bildirmeniz için küçük bir form hazırlamış. Discovery KitKat güncellemesi yapan arkadaşlar oluşan hataları buradan kendilerine iletirse onlarda kısa sürede (ne kadar kısa artık bilinmez) çözüm üretirler.

(bknz: KitKat Geri Bildim Formu)

 

 

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla