Ana Sayfa Cep Telefonu Android Gigabyte GSmart Maya M1 Cep Telefonu İncelemesi

Gigabyte GSmart Maya M1 Cep Telefonu İncelemesi

0 13104

Eğer telefonunuzun hem Android hem de çift hatlı olmasını istiyorsanız işte size güzel bir alternatif;  Gigabyte GSmart Maya M1. Cep telefonu sektöründe Android işletim sistemini kullanıp ayrıca da çift hat desteği sunan pek model bulunmamaktadır. Bu yüzden böyle bir kaç model daha çok değerlenmektedir. Cep telefonu incelemelerinde bugünkü durağımız android işletim sisteminden vazgeçemeyip bir de üzerine çift hat kullanmak isteyenlerin ilgisini çekecek olan Gigabyte GSmart Maya M1!

Gigabyte GSmart Maya M1

GSmart Maya M1′in özelliklerini sıralamadan önce tasarımına bir göz atacak olursak, şık ve sade bir tasarımın bizi beklediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca üç farklı renk seçeneği ile tüketicilere sunulan bu cep telefonu, incelediğimiz model olarak siyah bir tasarıma sahip. Sizler için incelediğimiz siyah tasarımın yanı sıra kırmızı ve beyaz olarak iki farklı renk seçeneği de bulunmaktadır.

Ön bölümde bizleri düz bir ekran karşılarken arka bölgede mat bir renk ile tasarım devam etmektedir. Ağırlığı 150 gram olan GSmart Maya M1, 9.7 mm’lik bir kalınlığa sahip cihaz olarak dikkat çekmektedir. Ekran boyutu olarak 4.5 inç kullanan bu telefon aynı boyuttaki diğer  telefonlar ile yan yana geldiğinde pek de büyük bir fark yaratmıyor. 4.5 inçlik bu ekran kullanıcılarına 950×540 ölçülerinde çözünürlük sunmaktadır.

 

Gün içinde kullanımlarda ekranı görmek oldukça kolay. Bu yönden hiç bir sıkıntı yaşatmıyor. Telefonun sol tarafında bizi bir ses seviye butonu karşılamaktadır. Üst bölümde ise bizleri 3.3mm’lik jak, micro USB ve güç düğmesi karşılamaktadır. GSmart Maya M1′i kullandığımız süre zarfı içerisinde bu düğmenin pek kullanışlı olmadığını gördük. Hem konum hem yapı bakımından  kullanımı oldukça zor.

Baştada söylediğimiz gibi Android işletim sistemi kullanan Maya M1, 4.1 Jelly Bean sürümünü bünyesinde barındırmaktadır. Kullanımı oldukça rahat ve performansının gayet iyi olduğunu yaptığımız testlere dayanarak gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Gigabyte GSmart Maya M1 Teknik Özellikleri

  • Ekran    : 4.5 inç IPS QHD (960×540)
  • İşlemci : 1 GHz (Çift çekirdekli)
  • Bellek     : 1 MB
  • Kapasite: 4 GB (microSD kart ile 32 GB)
  • Kamera  : 8.0 MP (Arka) LED Flaş, 2.0 MP (Ön)
  • Pil Ömrü: 4 saat (Konuşma), 300 saat (Bekleme)

Gigabyte GSmart Maya M1 İçin Görüşlerimiz

Genel inceleme sonrasında Android ve çift hatlı oluşu, tasarımının sade ve göz alıcı olması ve performansının gayet iyi olduğu için üst seviye telefonlara rakip olamaz belki ama kendi kulvarında oldukça iyi bir telefon. Çift hat veya tek hat kullanan cep telefonu sahipleri gönül rahatlığıyla bu modeli kullanabilir. Hem kullanımı hem performansı oldukça iyi.

Bir önceki yazımızda “Samsung Cep Telefonu Yetkili Servisleri” hakkında açıklayıcı bilgiler vermiştik. Dilerseniz konuyu inceleyebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla