Ana Sayfa Cep Telefonu Android Telefon Satın Alma Rehberi

Telefon Satın Alma Rehberi

Hangi İşletim Sistemi?

Akıllı telefonlardan işletim sistemine göre yapacağınız seçim aslında hangi telefonu almalıyım? Sorusunun en önemli cevaplarından birisi oluyor. Akıllı telefonunuzu seçerken öncelikle işletim sisteminden seçime başlarsanız kısa sürede satın alacağınız markaya karar verebilirsiniz. Geriye ise sadece modeli belirlemek kalır.

Örneğin; iOS işletim sistemli bir cihaz kullanmak istiyorsanız belli ki amacınız bir iPhone sahibi olmak. Yok ben Windwos Phone işletim sistemini kullanmak istiyorum derseniz yakın zamanda bu işletim sistemi en büyük desteği Nokia modellerinde görüyor. Tabi ki HTC ve Huawei markalarını da yabana atmamak lazım.

Sybian işletim sisteminin ardından Windows Phone ile büyük çıkış yakaladığı açık bir şekilde belli oluyor. Marka seçiminde bize yardımcı olacak bir diğer işletim sistemi ise BlackBerry OS. İsminden de anlayacağınız gibi BlackBerry akıllı cep telefonu modellerinin işletim sistemi; BlackBerry OS. Eğer bu 3 işletim sistemini de istemiyorsanız sizi Android’in koca dünyasına davet ediyoruz.

hangi işletim sistemi

Öncelikle seçeceğiniz işletim sisteminin geniş bir uygulama marketine sahip olması gerektiğini unutmayın. Özellikle uygulamalar konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan iOS ve Android bu konuda bir adım önde görünüyor. Fakat Windows’da rakiplerine yetişmek için yoğun bir çalışma içerisinde. iOS ve Android marketlerde karşımıza çıkan popüler uygulamaları Windows markette de bulabiliyoruz. Windows yaptığı çalışmalarla yakın zamanda açığı kapatacak gibi görünüyor.

Bu sayfanın ardından sizlere güçlü işletim sistemleri hakkında biraz detaylandırma yapacağız. Fakat bu detaylara başlamadan önce şunları eklememizde fayda var, sizin için önemli olan uygulamaları mutlaka belirleyin ve işletim sistemlerinin marketlerini inceleyin. Eğer istediğiniz uygulamayı telefonu aldıktan sonra bulamazsanız mağdur olabilirsiniz.

Hızlı Menü


>> Hangi Telefonu Almalıyım?
>> Hangi İşletim Sistemi?
>> Android
>> iOS
>> Windows Phone
>> Telefondan Daha Fazlası
>> Depolama Kapasitesi
>> Pil Ömrü
>> Kamera Performansı
>> Akıllı Telefon Fiyatları <<

BENZER MAKALELER

0 4422

Yorum Yok

Yanıtla