Ana Sayfa Cep Telefonu HTC One E8

HTC One E8

HTC One E8 modeli üretici firmanın yeni amiral gemisi One M8′in ışığında kullanıcılar ile buluşturuldu. Cihazın plastik kasaya sahip olması ve diğer ince detayları dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz aylarda merakla beklenen HTC One M8 tanıtılmış ve üst düzey Android performansıyla mobil dünyada yerini almıştı. Kullanıcılara yaşattığı Premium hissiyle dikkat çeken M8, metal kasayla sunulmasının bazı olumsuz yönlerini de gözler önüne seriyordu.

HTC One E8 Özellikleri

M8 modelinin neredeyse tüm özelliklerini bünyesinde barındıran E8 bir kaç farklı özellik ile HTC’nin yeni amiral gemisinden ayrışıyor. Bu özellikler ise; Plastik kasayla üretilmesi, çift hat destekliyor olması ve çift kamera – UltraPiksel kamerasının olmamasıdır. Cihaz 13 MP kamera ile satışa sunuluyor.

Daha önce sizlere HTC One M8 haberinde üretici firmanın amiral gemisi hakkındaki tüm detayları vermiştik. Bu haberde bunları tekrar hatırlatmamız gerekecek. Çünkü yeni akıllı telefon One E8 tüm özellikleriyle aynı.

htc-one-e8

Cihazın 2.3 GHz gücünde 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemci ile çalıştığını biliyoruz. Bu işlemci cihazın daha akıcı ve hızlı kullanılmasına olanak tanıyor. Sense 6.0 kullanıcı arayüzünde gezinme sorunsuz şekilde ve herhangi bir takılma, donma olmadan gerçekleşiyor. Cihazın kurulumunu yaptıktan sonra, Google hesabımızdan yedekleme işaretini aktif ettiğimiz için oldukça fazla uygulama yükledik. Bununla birlikte hali hazırdaki uygulamalarında güncellemesi yapıldı. Bu işlemler sırasında cihazın ısınması biraz çabuk gerçekleşti. Ancak biz bunu gayet normal karşılıyoruz. Performans ve ısınma konusundaki detayları daha sonraki detaylı incelememizde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir >> HTC Desire 310

Android 4.4.2 KitKat yüklü gelen HTC One E8, kullanıcı arayüzü olarak da Sense 6.0 kullanıyor. Sense 6.0 ile kullanıcı arayüzünüz biraz daha sadeleşmiş görünüyor. Yazılardaki inceltme ise daha okunaklı olmalarını sağlamış. Renk olarak yeşil tonlarına daha fazla yer verilmiş. Bunun en güzel örneğini BlinkFeed’de görebiliyoruz. BlinkFeed’de ve uygulama ekranında karşımıza çıkan saat, tarih ve hava durumu bileşenleri kaldırılmış. Ana ekranda tüm bu işleri yapabilen bir bileşen gösteriliyor.

htc-one-e8-4

HTC One E8 ekranında daha önce olan kapasitif fiziksel navigasyon tuşları kaldırılmış. Navigasyon ise işletim sistemine eklenerek ekran altındaki çubuğa yerleştirilmiş. Geri, ana ekran ve çoklu görev kısayolları arayüzlerinde karşımıza çıkıyor. Ancak ekran kısıtlamalarını istemediğimiz yerlerde görünürlüğü kalkabiliyoruz. Bunlar oyun, kamera ve video gibi uygulamalarda gerçekleştirilebiliyor. Tabi ki bunların gerçekleşmesinde Android 4.4.2 KitKat işletim sisteminin payı olduğunu da unutmamamız gerekiyor.

5 inç büyüklüğünde bir ekran ile kullanıcılarına hizmet veren HTC One E8, yüzey alanı olarak oldukça geniş. Fakat bu genişlik tek ekranla kullanımı engellemiyor. Bu modelde de 1080p Full HD çözünürlük sunan cihaz, ekranın piksel yoğunluğu olarak normal olarak M7 modelinde daha düşük. Fakat aradaki farkı anlamak hiç de kolay değil ve HTC E8 ekranı gayet kaliteli ve bakmaya doyamayacağınız görüntüleri sizinle buluşturuyor.

htc-one-e8-6

 

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla