Ana Sayfa Bilişim HTC RE Aksiyon Kamerası

HTC RE Aksiyon Kamerası

HTC RE aksiyon kamerası için bir süredir sızıntılar geliyordu. Fakat net bir bilgi paylaşılmıyordu. En sonunda HTC resmi duyuruyu yaptı. HTC RE Camera Android ve iOS cihazlarla bağlantı kurup kolaylıkla fotoğraf  ve video çekebilme özelliğine sahip. Dışarıdan bakıldığında astım spreyine olan benzerliğiyle dikkat çeken HTC RE aksiyon kamerası, suya dayanıklı yapısı sayesinde su altı çekimlerinde de iyi bir iş çıkartıyor. Gövde üzerindeki tuşa bir kez bastığınızda fotoğraf, basılı tuttuğunuzda ise video çekimi yapabiliyorsunuz.

htc-re-kamera

Bu minik kameranın gövdesinde dokunduğunuz anda otomatik olarak aktif olan HTC RE‘de 16 MP çözünürlüğünde Sony Exmor sensör ve 146 derece ultra geniş açılı bir lens bulunuyor. Bu ultra geniş açılı lens sayesinde kamera çerçevesine mümkün olduğu kadar fazla nesne sığmaktadır.

HTC RE aksiyon kamerası ile 1080p çözünürlüğünde HD video kaydı yapabiliyorsunuz. Çekim tuşunun yanında bulunan ve ondan daha küçük boyutlu ikinci tuş ise yavaş çekim yapabilmenizi mümkün kılıyor.

Bu yenilikçi kamera microUSB sayesinde kolayca şarj edilebiliyor. USB yığın depolama ile de çekilen görüntüler kolayca bilgisayara aktarılabiliyor. microSD kart yuvası ile kullanıcılarına depolama alanı sunan HTC RE aksiyon kamerası, bünyesinde 8GB’lık bellek kartıyla birlikte geliyor. Ayrıca HTC RE modelini standart bir kamera üç ayağına yerleştirebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir >> Whatsapp Hileleri

Wi-Fi ile akıllı telefonlarla iletişime geçebilen HTC RE, telefon uygulaması sayesinde çekilen görüntülere anında erişim sağlıyor ve görüntüleri cihazınıza indirebilmenize olanak tanıyor. Bunun yanı sıra yardımcı uygulama çeşitli kamera ayarlarını kolayca yönetebilmenizi sağlıyor. Bu yardımcı uygulama ile cihazı uzak vizör olarak da kullanabiliyorsunuz ve time-lapse çekimine meraklı olanlar için birçok ayarın bulunduğu özel bir modda bulunmaktadır.

HTC RE aksiyon kamerası ile bisiklet monte yuvası, emniyet ipi, su altı kılıfı gibi birçok aksesuar da sizin olacak. Çok yakın bir zamanda gelecek olan yazılım güncellemesi sayesinde de YouTube’a canlı yayın yapabilme özelliği kazanacak. Cihazın beyaz, çamurcun, lacivert ve mercan kırmızısı renk seçenekleri bulunuyor. Ekim ayı sonuna doğru HTC RE aksiyon kamerası yurt dışında satışa sunulmaya başlanacak.

HTC RE Aksiyon Kamerası Tanıtım Videosu

Yorum Yok

Yanıtla