Ana Sayfa Klima Dünyası Genel Klima Bilgileri Inverter Klima

Inverter Klima

Klimalar, bulunduğu ortamı kullanıcının istediği sıcaklıkta sabit tutmakla görevli iklimlendirme araçlarıdır. İstenilen sıcaklık seviyesi yakalandığı anda klima durur. Isı değişimi olduğunda ise tekrar devreye girerek soğutma işlemi yapılır. İklimlendirme cihazlarını üreten firmalar, cihazların daha az elektrik tüketmesi için yeni modeller üretmeye başladı.

Yapılan araştırmalar öncelikle klimaların en çok hangi evrede elektrik harcadığı yönündeydi. Sonuçlar şaşırtıcıydı, çünkü klimalar en çok elektriği durup tekrar çalışmaya başladığı anda tüketiyordu. Bu yönüyle klimaları otomobillere benzetebiliriz. Trafikte dur kalk yapan otomobil nasıl daha fazla elektrik harcıyorsa oda sıcaklığını yakalamak için kapanıp açılan klima da o kadar fazla elektrik harcamaktadır.

inverter klima avantajları

Inverter klima terimindeki inverter İngilizce “çeviri” anlamını taşımaktadır. Buradaki çeviri elektrik akımının şekli olarak nitelendirilir. Inverter klima kompresörleri rölantide iken dalgalı şebeke akımı ile değil doğru akım motorlarıyla çalışırlar. Bu sayede ısıtma ve soğutma gerçekleşmediği zamanlar da enerji tasarrufu yapılmış olmaktadır.

Sizde iklimlendirmek istediğiniz ortama Inverter klima alarak hem güç hem de enerji tasarrufu yapabilir ve ortamın ısısını kontrol altında tutabilirsiniz. Büyük ve kaliteli markaların üretimini gerçekleştirdiği bu klima çeşitleri TeknoDiyalog.com internet adresinde indirimli fiyatları ile satışa sunulmaktadır.

Geniş ortamların ve hava sirkülasyonunun fazla olması gereken ortamların iklimlendirilmesinde büyük fayda sağlayan inverter klima modelleri hem evinizi hem de cebinizi serinletecek!

Inverter Klima Fiyatları

Diğer klima çeşitlerine nazaran daha pahalı olan inverter klima fiyatları tüketicilerin beklentileri göz önünde bulundurularak TeknoDiyalog tarafından ucuzlatılmıştır. Müşterilerin kafasında fiyat belirlemesi açısından bazı inverter klima fiyatları aşağıda verilmiştir;

  • Airfel AS09-0933/INV R410 A 9000 BTU İnverter Klima: 1,218.95 TL
  • Baymak Premium 12-CHS Inverter Duvar Tipi Split Klima: 1,397.83 TL
  • Vestel INVERTER PLUS 9 Split Klima: 1,541.38 TL

Not: Yukarıdaki inverter klima fiyatları; “KDV Dahil Fiyatlardır.” Sadece Teknodiyalog.com adresinde geçerlidir ve zaman aşımına uğradıkça değişiklik gösterebilir.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla