Ana Sayfa Cep Telefonu iOS 7 Sorunları ve Çözümleri

iOS 7 Sorunları ve Çözümleri

0 9200

iOS 7 sorunları her geçen gün artmaya ve kullanıcıların canını sıkmaya başladı. Bizde blog.teknodiyalog.com olarak bu makalemizi iOS 7 Sorunları ve Çözümleri konusuna ayırdık.

iOS 7 uzun zamandır iPhone kullanıcıları için merakla beklenen ve büyük yeniliklerle dönüş yapacağı kesin gözüyle bakılan bir işletim sistemiydi.  iPhone kullanıcıları bir nevi hayal kırıklığına uğratan iOS 7, sorunsuz bir işletim sistemi olarak bilinen iOS, son güncellemesinde bu ünvanını kaybetmiş oldu.

Kullanıcıların iOS 7 işletim sisteminde karşılaştığı sorunlar genellikle iMessage ve iTunes Store’da gerçekleşiyor. Sizin için bu makalemizde oluşan sorunları manuel olarak çözüme kavuşturmayı göstereceğiz.

iOS 7 iMessage Sorunu

Apple iOS cihazlarda numara ve mail üzerinden haberleşme servisi olan iMessage’ın, kullanıcılar iOS 7 işletim sisteminde takıldığını ve bazen mesajların karşıdakine iletilmediği gibi bir sorunla karşılaşıldığını dile getirdi.

Apple yapacağı bir güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Fakat bu güncellemeyi beklemeyip sorunu kendiniz çözüme kavuşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Öncelikle Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını takip ederek iOS 7 işletim sistemine sahip cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekmektedir. Bu adımları izleyip cihazınızın ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra kayıtlı olan Wi-Fi şifrelerinin kaybolacağını söylemekte fayda var.

iOS 7 iMessage Sorunu

Eğer ağ ayarlarını sıfırladığınız halde iMessage sorunu çözülmüyorsa; Ayarlar->Mesajlar bölümüne girip iMessage’ı pasif hale getirmelisiniz. Pasif halde 4-5 saniye beklettikten sonra Aktif hale getirmelisiniz.

iOS 7 iTunes Store Sorunu

Apple kullanıcılarının müzik ve film satın alabilmelerine olanak sağlayan iTunes Store uygulaması, kimi iOS 7 yüklü cihazlarda hata verip kapandığı ve bir daha açılmadığı ortaya çıktı. Cihazın kapatılıp açılmasıyla bile çözümlenmeyen bu sorunu birkaç adım izleyerek çözebilirsiniz.

Öncelikle ana ekran tuşuna 2 defa basıp görev yöneticisine ulaşın ve iTunes Store uygulamasının kapanmasını sağlayın.

iOS 7 iTunes Store Sorunu

Arından ana ekranda olan Müzik uygulamasına girin ve sol üst taraftaki “Mağaza” butonuna tıklayın. Bu işlemi yaptığınızda herhangi bir sorun ile karşılaşmadan iTunes Store uygulamasına giriş yapacaktır.

 

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla