Ana Sayfa Cep Telefonu iOS iOS 8.1.1 Güncellemesi

iOS 8.1.1 Güncellemesi

0 1441

iOS 8.1.1 güncellemesi sayesinde iPad 2 ve iPhone 4S kullanıcılarının şikayet ettiği performans düşüşü ortadan kalkmış olacak. Daha önce gelen iOS 8 güncellemesi ile kullanıcılar performansta düşüş olduğunu dile getirmiştir. iOS 8.1.1 güncellemesi performansta iyileştirme yapıyor.

iphone-4s-ios-guncellemesi

 

Haziran ayı içerisinde yapılan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı olarak adlandırılan WWDC’de iOS 8 tanıtılmıştı. Apple iOS 8 güncellemesi üzerinde uzun geliştirmelerini sürdürüyor.

İçlerinde iPhone 4S ve iPad 2 modellerinin de bulunduğu tüm yeni nesil Apple ürünlerine gelen iOS 8 güncellemesi, eski sayılacak iPhone 4S ve iPad 2′yi performans açısından kötü etkilemişti. Şimdi yayınlanan iOS 8.1.1 güncellemesi ise iPhone 4S ve iPad 2 kullanıcılarını sevindiriyor.

İki cihazın kullanıcıları daha önce iOS 7 güncellemesinde de karşılaşılan yavaşlama ve kasma gibi sorunların tekrar ettiğinden şikayet ediyorlardı. Apple bu sorunlara iOS 8.1 ile çözüm getirmeyi amaçlamış olsa da beklenen performans iyileştirmesi gerçekleşmedi.

Bu durumun farkında olan Apple, çalışmalarına hız kesmeden devam etti ve çalışmaların sonunda iOS 8.1.1 güncellemesi yayınlandı.

ios-8-1-1-guncelleme

Geride kalan günler içerisinde geliştirici betası yayınlanan iOS 8.1.1, iPhone 4S ve iPad gibi cihazlarının performansına katkıda bulunacağını göstermişti. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre bu güncelleme performanstaki düşüklüğü giderecek. Güvenlik konusunda da bazı iyileştirmelere giden güncelleme de umarız beklenen olur. iPhone 4S ve iPad 2 kullanıcıları performans sorunundan kurtulması dileğiyle.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla