Ana Sayfa Cep Telefonu iOS iOS 8 Resmen Tanıtıldı!

iOS 8 Resmen Tanıtıldı!

0 4383

iOS 8 yani Apple’ın herkes tarafından beklenen mobil işletim sisteminin son sürümü en sonunda resim olarak tanıtıldı. iOS 8 hakkındaki tüm detayları ve ilk görüntüleri haberimizde bulabilirsiniz. Tasarım bakımından iOS 7′ye benzer özellikler taşıyan yeni sürümün en çok dikkat çeken özelliklerinin başında gelen bildirimlerin kilit ekranında veya bir uygulama içerisindeyken yanıtlanabiliyor olması.

iOS 8

 

iOS 8 ile gelen yeni özelliklerden bir diğeri çoklu görev ekranında yapılan değişiklik. Eklenen bu yeni özellik sayesinde sıkça kullandığınız kişileri ekranın üst bölümüne kolayca ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede istediğiniz kişilere hemen ulaşabiliyorsunuz.

iOS 8 Özellikleri

QuickType Klavye

iOS 8 QuickType Klavye

 

Dokunmatik ekran teknolojisini sunan hiç bir marka yeni sunduğu modellerinde yazım konusunda mükemmel bir deneyim sunamıyor malesef. Bunun bilincinde olan Apple, QuickType adındaki yeni klavyesini iOS 8 sürümüyle kullanıcılara duyurdu. Tasarım ve boyut konusunda aynı olan QuickType Klavye, siz daha yazınızı sonlandırmadan ne yazmak istediğinizi anlıyor ve benzer tahminlerle yazımınızı kolaylaştırıyor. Bu özelliklik tabi ki ilk defa Apple’da kullanılmıyor ama Apple tarafından yorumlanmış hali herkes tarafından çok merak ediliyor.

Grup Mesajlaşma

iOS 8 Grup Mesajlaşma

 

iOS 8 tanıtımında en çok kullanılan uygulamanın “mesajlaşma” olduğu vurgulaması yapıldı. Bunun devamında ise kullanıcılara yeni mesajlaşma uygulaması sunuldu. Grup mesajlaşma özelliğindeki iMessage yardımıyla çoklu görüşmelere olanak verilecek. Grup mesajlaşma özelliğinin getirdiği en güzel özelliklerden birisi ise isteyen kişi konuşmayı sessiz konuma getirebilecek. Böylece sürekli gelen bildirim seslerinin de önüne geçilmiş olacak.

1 2 3 4 İleri
Ürün İncelemeleri, Güncel Haberler, Kullanım Kılavuzları ve Tanıtımlar...

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla