Ana Sayfa Cep Telefonu Android iOS’un Android’den Eksikleri

iOS’un Android’den Eksikleri

0 1410

iOS mu Android mi? diye düşünen belki binlerce insan vardır. Henüz bu iki işletim sistemini deneyimleyemeyenler için küçük bir araştırma yaptık. Bunun sonucunda Apple’ın Android KitKat sürümünden alması gereken 5 tane uygulama belirledik.

Tabi ki Dünya’daki birçok kişi gibi sende Apple’ın o saygınlığına, eğer bir uygulama çıkacaksa ilk başta orada çıkmasına ve ürünlerindeki o cezbediciliğe kapılarak Android’i hiçe saydın fakat burada iOS’un KitKat’a oranla eksik yönlerini görünce Apple’dan bu kadar emin olamayacaksın.

Swype Uygulaması

Swype Uygulaması

Çok büyük bir beğeni oranına sahip olan iPhone’nin klavyesini beğenmeyenler yok mu? Tabi ki var. Aslında bakarsak swype telefonda yazı yazmayı sevmeyenleri ne kadar mutlu eder bilinmez ama işlerini çok daha kolaylaştıracak olduğu kesin. Swype sayesinde bir çok farklı özelliği deneme şansına sahip olabiliyorsunuz. Telefonun hafızasına aldığından dolayı bazen büyü gibi görünebiliyor. u kadar ilgi çeken bir uygulamayı Apple’ın yakın zamanda güncellemelerle kullanıcılarına armağan etmesini bekliyoruz.

Görevci Uygulaması

Görev konusunda şartlandırmaya bağlı çalışan bir uygulama. Yani eğer bu faktörler gerçekleşirse bunu uygula eğer gerçekleşmezse bunu uygula gibi. Belki çoğu insan bunları akıllarından yapıp telefona tek bir görev veriyor ama kullanışlılık konusunda faydalı bir program.

Bitcoin Uygulaması

Bu ay içinde Apple kullanıcıları Bitcoin konusunda kötü bir haber aldılar. Apple net bir şekilde bu uygulamaya blok koymak istediğini açıkladı.Fakat bu uygulamanın kullanıldıkça güven konusunda artıya geçmesi Apple’ın sonraki fikirlerini ve bu sayede adımlarını değiştirebilir.

Flash Uygulaması

Apple’ın uygulamalarda pek flash destekli yapmaması tüm kullanıcıların dikkatini çeken ve bu konuda rahatsızlıklarını dile getirdiği durumlardır.Adobe’nin bu konuda mobil sektöründe elini çekmek istemesi neticesinde telefon üreticilerine daha fazla sorumluluk getiriyor.Bu sorumluluğu da Android’in iyi bir şekilde getirdiğini söylemek lazım.

Koruyucu Uygulaması

Koruyucu Uygulaması

Apple telefonlarının genel olarak kaydırma işlemi ve parola ile telefonlarını korumakta olduğunu biliyoruz. Fakat kullanıcıların genel olarak bir isteği var ki o da daha özel olan dosyaları kilitleyebilerek sadece kendilerinin belirlediği şifrelerle bunlara giriş imkanının sunulması.  Bu konuda Apple’ın atması gereken adımlar olduğu açık ve umarız yakın zamanda da bu adımları atar.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla