Ana Sayfa Bilişim iPad 5 ve iPad Mini 2 Kameraları Daha Kaliteli Olacak

iPad 5 ve iPad Mini 2 Kameraları Daha Kaliteli Olacak

0 12598

Teknoloji sitelerinde yayınlanan haberlere göre iPad 5 ve iPad mini 2 modellerinin ekim ayı içerisinde tanıtılacağını gösteriyor. Çıkan haberler henüz Apple cephesinde doğrulanmamış olsa da şirketin geçtiğimiz yıl da yeni tablet modellerini ekim ayı içerisinde duyurduğunu biliyoruz. Bu durumda çıkan haberleri kanıtlar niteliktedir. Tabletleriyle fotoğraf ve video çekmeyi seven kullanıcılar yeni iPad modelleriyle sevinecek gibi gözüküyor.

Ming-Chi Kuo’ya göre (KGI Securities Analisti), Apple yeni tanıtacağı iPad 5 ve iPad mini 2 modellerinde kamera konusunu derin bir şekilde ele alıp iyileştirme yapmayı planlıyor. Kuo yaptığı açıklamalarla şimdiye kadar Apple konusunda ilgili, tutarlı ve doğru öngörülerle tanınmaktadır. O yüzden söylediklerini dikkate almakta fayda görülüyor.

Ming-Chi Kuo’nun söylediğine göre, Apple yeni iPad modellerinde 8 MP kamera kullanacak. Şimdi piyasada oln iPad ve iPad mini modelleri 5 MP ve f/2.4 diyafram açıklıklı kamera kullanıyor. Bu konu henüz yaygınlaşmasa da, Apple yeni iPad modellerinde tıpkı iPhone 5S’de olduğu gibi 8 MP, f/2.2 açıklı kamera kullanabilir. Apple’ın yaptığı açıklamaya göre bu kamera %15 daha büyük ve ışığı %33 daha fazla geçirmektedir.

Çekim sırasında sarsılma ve bulanık fotoğraf çekme olasılığı yüksek olan tabletlerde bu kameranın kullanılması doğru bir seçim olacaktır. Çünkü iPhone 5S’te düşük ışık olduğu durumlarda oldukça iyi sonuçlar veren bir kameraya sahip.

Apple cephesi şuan sessiz bir konumda olsa bile bu ay içerisinde tanıtım yapıp 5.nesil iPad ve iPad mini 2’yi tüketiciye duyurması bekleniyor. iPad 5’in tasarımının ise iPad mini’ye benzer bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Ekran seçiminin ise Retina olacağından bahsediliyor.

 

 

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla