Ana Sayfa Cep Telefonu iPhone 5C Fiyatı Düştü

iPhone 5C Fiyatı Düştü

0 13578

iPhone 5C modeli büyük beklentiler sonrasında Apple tarafından yaklaşık 1 ay önce tanıtılmıştı. Fakat tanıtım üzerinden fazla zaman geçmeden Amerika’da cihazın fiyatı düştü.

Renkli ve ucuz iPhone modeli olarak bilinen 5C modeli piyasaya sürülmesinden kısa süre sonra, perakendeciler tarafından büyük indirimlere uğradı. Bu indirimlerin başlıca sebebi cihazın satılması için daha fazla müşteri çekmekti elbette. Amerika’da çalışmalarını sürdüren online alışveriş portalı Best Buy, geride bıraktığımız günlerde yalnızca bir haftalık bir kampanya düzenlemişti ve iPhone 5C’nin fiyatını 49 dolar indirimle satışa sunmuştu.

Elektronik satış dünyasının önemli bir ismi olan Walmart ise daha büyük bir adım atarak, iPhone 5C’de yapılan indirimi 45 dolar olarak belirledi. Bu indirimin ise tatil sezonu boyunca devam edeceğini tüketicilere duyurdu.

İlginizi Çekebilir >> iPhone 5S Aparatları ve Fiyatları

Apple ve iPhone satıcılarının 5C modelindeki fiyat düşürmelerinin sebebi ise cihazın iPhone 5S kadar ilgi görmediğini düşünmelerinden kaynaklanmaktadır.  Satışının ardından pek fazla ilgi çekmeyen model kontratlı fiyat olarak 99 dolar belirlenen iPhone 5C, tüketicilerin pek de ilgisini çelmiş gibi görünmüyor.

iPhone 5C

Başta plastik kasa kullanacağı için iPhone 5C modelinin fiyat olarak düşün olması beklenmişti. Fakat Apple, iPhone 5 gibi yüksek bir fiyatla cihazı satışa sunması tüketicilerin aklında soru işaretleri oluşmasına neden oldu.

Firma iPhone 5C modelinin 5 ile aynı donanımsal özelliklere sahip olduğunu, yalnızca tasarımda biraz farklılık olduğunu savunsa da cihaz Geekbench 3 testinte daha düşük puan alması kullanıcıları tedirgin etti. Beklenen satışlara ulaşamayan Apple’ın ne yapacağı tam bir merak konusu. Bakalım ilerleyen günlerde iPhone 5C istenilen satış rakamına ulaşabilecek mi?

BENZER MAKALELER

0 4455

Yorum Yok

Yanıtla