Ana Sayfa Cep Telefonu iPhone iPhone 6S mini Geliyor!

iPhone 6S mini Geliyor!

0 7040

iPhone 6S mini modeliyle fanlarının gönlünü kazanması beklenen Apple, 2015 yılında 3 farklı iPhone modeliyle dikkatleri üzerine çekmeyi hedefliyor.

iphone 6s mini

Apple, iPhone 5 modelinin ardından büyük ekranlı cihaz çıkartmaya yönelmiş, bazı kullanıcıların hoşuna gitse de Apple fanları tarafından büyük tepki almış ve yadırganmıştı. Bu tepkileri bir kenara atıp her yeni seri de daha büyük ekranla karşımıza çıkan Apple, iPhone 6 Plus modeliyle kendi bünyesinde zirveye ulaştı. Bunca tepkiye rağmen iPhone 6 Plus ciddi satış rakamlarına ulaştı. Bükülme sorunlarıyla gündeme gelmiş olsa da kullanıcılar tarafından beğeni kazanmıştı.

>> Büyük Ekranların Lideri: iPhone 6 Plus

Fakat Timothy Arcuri (Analist), Apple yatırımcılarına önümüzdeki yıl için 4 inçlik klasik iPhone modelinin tanıtılacağını ilettiği ortaya çıktı. Yeni nesil iPhone modellerine katkı olarak çıkarılması beklenen cihazın iPhone 6S Mini ismiyle tüketicilere sunulması bekleniyor. Buda demek oluyor ki Apple, 3 farklı 2015 yılında 3 farklı model çıkartarak hem büyük ekran bekleyenleri hem de klasik model seven fanlarını sevindirecek.

>> iPhone 6 ve iPhone 6 Plus incelemesi

iPhone 6S Mini modeli tasarım bakımından iPhone 6 modeline, donanım özellikleri bakımından da bazı yenilikler eklenerek iPhone 5S modeline benzeyecek.

Geçen yıl şimdiye kadar ki en ucuz iPhone modeli olan iPhone 5C’den beklediğini bulamayan Apple, iPhone 6S Mini ile ekonomik iPhone arayanlar için yeni bir alternatif sunmuş olacak. Şimdilik sadece bir söylenti olan iPhone 6S Mini, eğer gerçeğe dönüşürse Apple açısından çok büyük satış rakamı getireceği kanısındayım. Çünkü 4 inç iPhone sevenlerin iPhone 4S modelinden sonra yeni cihaz almamaları veya başka cihazlara yönelmeleri ekran büyüklüğü yüzündendi. Bu sayede onlarda iPhone 6S Mini ile yeni 4 inç boyutundaki iPhone’a geçiş yapabilir.

[sh_poll poll_id="4641726" template_id="1"]

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla