Ana Sayfa Cep Telefonu iPhone iPhone Şarj Sorununa Müthiş Çözüm

iPhone Şarj Sorununa Müthiş Çözüm

0 1665

iphone-sarj-sorunu-cozumuiPhone şarj sorunu çözümü yıllarca tartışıldı. Farklı yollar söylenildi ama bir türlü kesin çözüm bulunamadı. Şimdi ise Tsung Chih-Hsien ismindeki tasarımcı ilaç gibi bir çözüm ile karşımıza çıktı. Detaylar haberimizde…

Teknik detaylar ve tasarım bakımından çok büyük adımlar atan akıllı telefon dünyasında çözülemeyen tek ve belki de en büyük sorun cihazların azalan pil ömrü. Özellikle iPhone kullanıcıları için ömür törpüsü olarak adlandırabileceğimiz pil ömrü, akıllı telefonların dünya ile tanışmasından bu yana bir türlü çözülemedi. Akıllı telefon kullanıcıları şarj cihazlarını yanında taşımak zorunda kaldı.

iPhone şarj sorunu çözümü için atılan adımlar arasında şarjlı kılıf ve ekstra pil gibi alternatifler doğmuştu. Fakat bunlarında taşınabilmesi ekstra bir sorun haline geldi. Bu yüzden akıllı telefon kullanıcıları bu yolu pek cazip bulmadı. Haberimizde size bahsedeceğimiz ve henüz konsept olarak karşımıza çıkan, küçük ve taşınabilir olan proje bir anda rakiplerinin önüne geçecek.

iphone-sarj-sorunu-cozumu2

Tsung Chih-Hsien ismindeki bir tasarımcı tarafından geliştirilip, Red Dot tasarım ödülü alan Mini Power ismindeki cihaz, iPhone kullanıcılarını büyük oranda sevindirecek. Belki de iPhone şarj sorununa kesin bir çözüm getirecek.

iphone-sarj-sorunu-cozumu2

Telefon piyasasında bulunan bataryalara farklı bir yorum getiren Mini Power ismindeki cihaz, “Hap boyutunda iPhone pilleri” sayesinde akıllı telefonunuza iki, dört ve altı saatlik ek süreler kazandırabileceksiniz. iPhone modellerine Lightning girişi sayesinde bağlanabilecek olan Mini Power, hap şeklindeki tasarımıyla dikkat çekiyor. Geridönüştürülebilen malzemeyle üretilen cihazı, dilerseniz kullanıp atabilir, dilerseniz satın aldığınız yere gidip yenisi ile değiştirebilir ya da şarj edebilirsiniz.

Cihazın sunduğu şarj süresi çok uzun değil elbette. Projenin asıl amacı önemli ve acil anlarda akıllı telefonunuzu azda olsa şarj edebilmek. Ama kullanıcılar için iPhone şarj sorunu çözümü olabilir. İlerleyen zamanlarda bu cihaz piyasaya çıkarsa etrafta küçük küçük acil durum hapları görebiliriz.

BENZER MAKALELER

Yorum Yok

Yanıtla