Ana Sayfa Bilişim iWatch

iWatch

0 13236

iWatch, Apple tarafından yakın zamanda piyasaya sürmeyi hedeflediği akıllı saatin adı olarak tanındı.

Bu saat üzerinde bu kadar uzun süre durulmasının nedeni, yeni eklenecek olan güneş enerjisi ile şarj etme özelliği olduğunu tahmin etmek güç değil. Şu an da New York Times’a göre test aşamasında olan ürünün uzun süredir test aşamasında olmasının nedenini güneş enerjisi ile şarj olurken kablosuz internet bağlantısından faydalanarak daha verimli bir ölçüm yapılma şansına sahip olmak istenmesi. Bu bilgilerin yanında test aşamasında çok fazla aşamanın kalmadığını da belirtmek gerekir önümüzdeki yıl içinde akıllı saati kullanıcılara sunması bekleniyor.

iWatch akıllı saat modelinde Apple’ın olmasını planladığı bir diğer can alıcı özellikte spor yapan kişilerin bu saate rağbet edeceğini bildiğinden dolayı saati bir başka yol olan kinetik enerji ile de şarj etmek istemesi. Saat hareket ettikçe içinde bulunacak sürtünme mekanizmasından dolayı saatin kendi kendini şarj etmesi bekleniyor.

iwatch

Batarya ömrünün bu kadar fazla üzerinde durulmasının en önemli nedeninin saatin diğer teknoloji aletlerine oranla takılıyor olması nedeniyle hep göz önünde olacak hep tehlikelere maruz kalma şansı olacak olmasıdır. Bunun yanında belki de en önemlisi, vücudundan çıkartıp şarja takıp tekrar sabah şarjdan alıp kola takmak zorunda kalınacak olunması, kullanıcıyı yoracağından dolayı güneş enerjisi sistemi ve kinetik enerji sisteminin önemi büyüyor. Ayrıca bu sistemin öneminin büyümesinde bir diğer etken de saatin alanının çok fazla olmaması dolayısıyla yeterince batarya hücresi konulamamasıdır.

Apple her zamanki gibi kullanıcılarını çokça meraklandırıp ilgi çekerek daha sonradan kullanıcıların beklentilerini tam manasıyla iPad’de olduğu şaşırtıp ses getirmek istiyor. Bu pazarlama stratejisi iPad’de gayet güzel işlemişti. Bu üründe de işleyip işlemeyeceğini hep beraber göreceğiz.

Yorum Yok

Yanıtla