Ana Sayfa Klima Dünyası Genel Klima Bilgileri Klima Çarpmasına Ne İyi Gelir?

Klima Çarpmasına Ne İyi Gelir?

Klima çarpması sonucu oluşan rahatsızlıkların başında kramp gelmektedir. Aslında kramp olarak bilinen olay kasların beslenmesinde oluşan bozukluk demektedir. Vücudun belirli yerlerinde oluşan kramplar dokuya yeterli oksijen gitmediği zaman çoğunlukla karşımıza çıkmaktadır. Bu hadise bir de nörolojik olaylarda karşımıza çıkar.

Eğer hasta klima karşısında uzun zaman sabit kalıyor ise daha çok kol ve bacak kaslarında kramplar oluşmaktadır. Örneğin bilgisayar başında veya sabit bir şekilde direksiyon tutmaktan bu tip rahatsızlıklar olabilir. Bu kaslar hem yorgunluğa bağlı sabit durmaktan hem de klima çarpması sonucunda damarlarda oluşan büzücü etkiyle uçlara giden kan dolaşımının azalması ve dokuların iyi beslenmemesi sonucu bu dokularda gereksiz kasılmalar oluşur.

Bu kasılmaların geçmesi için kramp giren kasın tersi yönünde çalıştırılması gerekmektedir. Bu tedavi şekli her bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin kramp ayakta kramp oluşmuşsa genellikle ayak bileğini tabandan yukarı doğru çektiğimiz ve bir dakika kadar beklediğimiz zaman ya da en basit önlemle hasta yürüdüğü zaman kramp azaltılabilir.

Ayaktaki Kramp Tedavisi

Ayaktaki Kramp Tedavisi

Fakat kramp ellerde, kollarda olduğu zaman hangi kasta problem olmuşsa onun ters yönde germe hareketleri yapmamız gerekiyor. O bölgeyi bu sayede ısıtmamız gerekiyor. Belki de krampdan sonra kalacak olan ve laktik asit birikiminden oluşabilecek ağrı için masaj yapmak, ılık duş yapmak veya sıcak paketler uygulamak gerekebilir.

Ellerde ve Kollarda Oluşan Kramp Tedavisi

Ellerde ve Kollarda Oluşan Kramp Tedavisi

Bir önceki yazımızda “Klima Alırken Gücüne Nasıl Karar Vermeliyiz?” sorusunu yanıtlamış ve tüketicileri önceden bilgilendirmiştik. Dilerseniz sizde inceleyebilir ve klima almadan nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

1 Yorum

  1. KLİMA ÇARPMASI: klima çarpması her geçen gün yoğun olarak artan ve insanların etkilendiği bir sorun haline gelmiştir. bu konuda klima çarpmasını ortadan kaldıran bir üründen bahsetmek istiyorum tüm klima çeşitleri ve markaları için klima çarpmasını ortadan kaldıran klima hava yonlendirici bir üründür. burada fazla birşey yazmaya gerek yok ben site ismini veriyorum gereksinme duyanlar inceler.

Yanıtla