Ana Sayfa Klima Dünyası Klima Seçim Kılavuzu – Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klima Seçim Kılavuzu – Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0 4077

Klima seçim kılavuzu sayesinde eviniz için en verimli ve doğru klimayı seçebileceksiniz. Yapı olarak soğutma üzerine tasarlanan klimaların, ısıtma özellikleri de bulunmaktadır. Evini hem yazın hem de kışın klima ile iklimlendirmek isteyenler için oluşturduğumuz klima seçim kılavuzu ile artık en doğru seçimi yapacaksınız.

Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her şeyden önce klima alırken bu işin uzmanı olan kişilere mutlaka danışmamız gerekiyor. Bu alanında deneyim sahibi olan bir satış personeli veya bir servis personeli olabilir. Nedenini soracak olursanız; Klima beyaz eşya sektörünün bir ürünü olsa da özellik ve beklentiler açısından farklılıklar göstermektedir.

  • Konulacak ve kullanılacak mekanın özelliği
  • Isı gereksiniminin hesaplanması
  • Klimanın yönü
  • Evinizin duvarları
  • Pencereler

Gibi evinizdeki hemen hemen her şey klimanın performansını etkilemektedir. Bu yüzden kesinlikle klima alırken uzmanına danışmanız gerekir.

klima alırken nelere dikkat edilmeli

İhtiyaç sahibinin özellikle almak istediği klimayı nerede kullanacağı, mimari bütünlük sağlayıp sağlamayacağı, filtre özelliklerinden beklentileri, ne kadar süreyle kullanmak istediği ve enerji verimliliğinin ne kadar öne çıkacağı da klima seçiminde önemli hususlardır. Tabi ki size verdiğimiz bilgiler genellikle küçük mekanlar için klima alacak kişileri ilgilendiriyor. Geniş mekanların iklimlendirilmesinde mutlaka bir mühendislik firması ile görüşülmesinde yarar vardır.

Kaç BTU Klima Almalıyım?

Klima alırken ürünün BTU değeri genellikle dikkate alınır. Peki, nedir bu klimanın BTU değeri?

BTU: İngilizce bir terim olan BTU, British Thermal Unit kelimelerinin baş harflerinden oluşur. İngiliz Isı Birimi anlamına gelen BTU, Bir librelik suyun sıcaklığını 63° F’den 64° F’ye çıkartmak için gerekli olan enerji miktarına denilmektedir.

Büyük mekanların iklimlendirilmesi için BTU değeri daha büyük klimalar tercih edilmektedir. Ofis ve evler için ise daha küçük BTU değerlerine sahip cihazlar alınır.

Hızlı Erişim


>> Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
>> Kaç BTU Klima Almalıyım?
>> Klimanın Kapasitesini Hesaplarken Nelere Dikkat Edilmeli?
>> Klima Alırken Enerji Tüketimi Açısından Nelere Dikkat Etmeliyiz?
>> Klima Taktıracağımız Mekana Göre Nasıl Keşif Yapılmalı?
>> Klima Alırken Gücüne Nasıl Karar Vermeliyiz?
>> Klima Alırken Hangi Özelliklerine Bakmak Gerekir?
>> Klima Evin Neresine Monte Edilmelidir?
>> Klima Fiyatları <<

Yorum Yok

Yanıtla