Ana Sayfa Klima Dünyası Klima Seçim Kılavuzu – Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klima Seçim Kılavuzu – Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0 4085

Klima Alırken Hangi Özelliklerine Bakmak Gerekir?

Klima alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır bunlar;

  • Enerji Tasarrufu
  • Verimi
  • Kaliteli Enerji Tüketip Tüketmediği

Piyasadaki Inverter klima modelleri enerji tasarrufu konusunda size en çok yardımcı olacak klimalardır. Klimanızı almadan önce markanın servis ağını mutlaka araştırmanız da yarar var. Oluşabilecek büyük veya küçük çaplı sorunlarda servislerin size yakın olması ve hemen müdahale edebilmeleri oldukça önemlidir. Ayrıca klimanın kurulacak olan iç ve dış ünitesi ve gaz dolaşımı markanın servis elemanları tarafından yapılacaktır.

Detaylara baktığımız zaman evinizin dekorasyonu, dizaynı, dış motor nereye takılır? İç ünite nereye takılır? Hangi tip klima almalıyız? Bunun gibi kafanızda dolaşan tüm soruların cevabını ücretsiz keşif yapan marka elemanları size verecektir. Bütçenize en uygun olan klima modelini bile seçerken mutlaka cihazın elektrik kullanımında tasarruflu olmasını ve doğa dostu olmasını göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız.

klima almak istiyorum

Klima Evin Neresine Monte Edilmelidir?

Bulunduğunuz ortamı ısıtmak veya soğutmak amacıyla alacağınız klimanın, nereye monte edileceği cihazın çalışma performansını oldukça etkiler.

İlk önce klimanın bulunacağı odada, iç üniteyi oldukça sağlam bir duvara, dış üniteyi ise kolay ulaşılabilir, olası bir arıza da hemen müdahale edilebilir bir noktaya monte edilmelidir. Ayrıca iç ünitedeki su tesitası, elektrik tesisatı ve dış üniteye olan yakınlığı oldukça önemli bir husustur.

İkinci önemli husus ise klimanın bulunduğu ortamda kişilerin üzerine direk üflememesi sağlanmalıdır. Klima yaz aylarında tavana, kış aylarında ise yere doğru üfleyecek şekilde çalışmalıdır.

Kurulum öncesinde evinize gelen keşif elemanları oturma gruplarının oda içerisindeki yerleşimine dikkat ederek, klimanın konumlandırılacağı noktayı tespit etmelidir. Klimanın dış ünitesinin mümkün olan en gölge yere konumlandırılması gerekmektedir. Direkt sıcak altında, güneş alan dış ünite klimanızın performansını olumsuz etkiler.

Hızlı Erişim


>> Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
>> Kaç BTU Klima Almalıyım?
>> Klimanın Kapasitesini Hesaplarken Nelere Dikkat Edilmeli?
>> Klima Alırken Enerji Tüketimi Açısından Nelere Dikkat Etmeliyiz?
>> Klima Taktıracağımız Mekana Göre Nasıl Keşif Yapılmalı?
>> Klima Alırken Gücüne Nasıl Karar Vermeliyiz?
>> Klima Alırken Hangi Özelliklerine Bakmak Gerekir?
>> Klima Evin Neresine Monte Edilmelidir?
>> Klima Fiyatları <<

Yorum Yok

Yanıtla